Managing director logistic company

Hays Czech Republic, s.r.o.

Místo práce
Slovenská republika

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

OPPORTUNITY FOR EXPERIENCED BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER OR MANAGING DIRECTOR IN LOGISTICS
For our client - logistic company providing 3PL services - we are currently looking for a suitable candidate for the role of Managing director.
On this position you will be responsible for effective running of one warehouse in Slovakia, leading a team of employees, communication with current customers and acquisition of new ones, negotiating conditions etc.
This role is ideal for experienced business development manager who is eager to grow, or managing director, both with experience in logistics especially warehousing at least 5 years. Fluent English is a must, German is an advantage. Our client is looking for a proactive person, who will grow the business in Slovakia.

Zaměstnanecké výhody, benefity

Client offers interesting salary conditions and wide range of company benefits.

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Doprava, logistika

logistic company providing 3PL services

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Řidičský průkaz

B

Počet let praxe

5

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Hays je vůdčí globální společností v oboru vyhledávání specialistů a poskytování služeb v oblasti lidských zdrojů. Chceme, aby naši zákazníci (klienti i kandidáti) znali značku Hays a dostávalo se jim odpovídajících služeb a komunikace, ať je potřebují kdekoli a kdykoli. Po celém světě máme více než tři tisíce odborných konzultantů, kteří s úspěchem představují tisíce kvalitních kandidátů, aby mohli denně uspokojit nároky našich klientů.

O aktivitách a nabídce jednotlivých divizí se můžete více dozvědět na www.hays.cz.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.
ID: 2152656  Dátum zverejnenia: 22.6.2015