Ľutujeme, spoločnosť ponúkajúca danú pracovnú pozíciu ukončila zverejnenie ponuky na stránke z dôvodu získania dostatočného počtu kandidátov alebo obsadenia voľnej pracovnej pozície.

Ďakujeme za porozumenie.

Zobraziť podobné ponuky

AKTUÁLNE PONUKY (22)

GIT Consult
is an international ICT consultancy with offices in Prague and Brno, Czech Republic and in Bratislava and Košice, Slovak Republic. With over 7 years of experience recruiting technical specialists in the Czech and Slovak republics GIT Consult has become the market leader in this area. Our clients range from local software houses to large multinationals whom we help with meeting their short, mid and long term hiring needs.

GIT Consult services include: recruitment, executive search, personnel leasing, contract and project staff, benchmarking services and HR consulting.

GIT Consult s. r. o.
Royko Passage, Galéria
Delta, Poštová 3
811 06 Bratislava
Slovak Republic

Junior Java Developer for growing and perspective software house (Ref. č.: 4116)

Miesto práce
Žilina, Bratislava
Túto pozíciu obsadzujeme pre nášho klienta
Dynamic SW company persistently following the newest IT technologies and keeping top quality standards.
Náplň práce, právomoci a zodpovednosti
If you want to develop high-level programming skills in Java using newest technologies, pure development with almost no maintenance, this is the position for you:

- J2SE backend development within interesting, innovative projects from various segments
- Application development using various open-source frameworks
- Involvement in more SW lifecycle processes as required - programming, unit testing, GUI testing, ...
- Cooperation within dynamic teams on interesting short-time projects according to SCRUM method
Požadované vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa
Znalosti
Počítačové znalosti - programátor:
Java - pokročilý
Technical Requirements:
A degree in a technical field or proven experience in Information Technology.

At least academical experiences with Java joined with eagerness to further development in area.
Not more than approximately 3 years of commercial experience.

- Java (J2SE) - advanced
- experiences with GWT, Spring, Hibernate, Maven are very welcomed

- experience with Ruby, Grails is a plus

Personal Requirements:
- Communicative dynamic and flexible personality
- Independency, responsibility, fairness, loyalty
- Analytical thinking, drive to keep pace with new development technologies
- Preparedness to maintain high-quality standards

Fluency in spoken and written English is necessary.
Iné výhody
- competitive salary, annual bonus
- friendly workplace, dynamic environment
- high flexibility, individual approach
- excellent opporunities for further education, certifications
- use of newest technologies, HW
- teambuildings, social events
- same conditions for employees as well as contractors
plný úväzok
Ponúkaný plat (brutto)
upon agreement
V prípade Vášho záujmu o túto pozíciu nám prosím zašlite Váš životopis na nižšie uvedený kontakt v slovenskom alebo anglickom jazyku. Referenčné číslo pozície uveďte do predmetu správy. Pre rýchlejšie spracovanie použite prosím náš vzor životopisu, ktorý nájdete na adrese www.gitconsult.com alebo www.gitconsult.sk

Pozorne si prečítajte nižšie uvedený text, prosím, a priložte ho do svojho e-mailu/listu.

"Súhlasím, aby spoločnosť GIT Consult Slovakia s.r.o., so sídlom Poštová 3, Royko Passage, Galéria Delta, 811 06 Bratislava, (ďalej len spoločnosť), spracovala moje osobné údaje pre účely sprostredkovania práce (úpravy, vyhľadávania, triedenia, kombinovania, likvidácie a poskytovania tretím osobám, ktorých totožnosť je mi spoločnosť povinná oznámiť) v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. 'O ochrane osobných údajov'."

ID: 1638524   Dátum zverejnenia: 7.2.2014
Lokalita: Bratislava, Žilina
Pozícia: Programátor
Váš komentár k pracovnej ponuke

neuvedený
Pridať komentár

Pridanie komentára k ponuke

GIT Consult Slovakia s. r. o.