People&Culture Lead for fintech start-up

Finax, o.c.p., a. s.

Bajkalská 19B, 821 01 Bratislava - mestská časť Ružinov, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
ASAP
1 800 EUR/mesiacKonečná výška sa bude odvíjať od skúseností, znalostí a seniority uchádzača. Bonusy na základe výsledkov spoločnosti a osobného výkonu.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Aktuálne sa personalistike vo Finaxe venujú naši manažéri z rôznych oddelení. Túto agendu by sme radi prenechali niekomu, koho baví personalistika rovnako, ako nás bavia financie, IT, marketing... Preto do nášho tímu hľadáme šikovného personálneho manažéra.

Ideálnym kandidátom je skúsený personalista, ktorý sa chce realizovať a nastaviť si fungovanie personálneho oddelenia podľa svojich predstáv. Niekto, kto hľadá prácu v mladom a dynamickom kolektíve, kto má záujem o flexibilný pracovný úväzok, aby sa popri pracovných povinnostiach mohol dostatočne venovať svojej rodine, záujmom, koníčkom. Jednoducho hľadáme profesionalitu a ponúkame flexibilitu.

Vieme, že úšpešnú firmu tvoria kvalitní zamestanci. Máme veľkú radosť, že Finax je vnímaný veľmi pozitívne, o čom svedčia aj naše Google recenzie. Je to aj vďaka tomu, že náš tím tvorí už takmer 40 profesionálov. Najbližšie tri roky chceme narásť počtom ľudí zhruba na dvojnásobok. Aktuálne sa rozširujeme nie len na Slovensku, ale aj v rámci našich zahraničných pobočiek.

Firemná kultúra je pre CEO firmy, Juraja Hrbatého, jedna z najdôležitejších vecí vo firme. Preto hľadá kvalitného personálneho manažéra, ktorý bude rozumieť jeho ľuďom a udrží ich vo Finaxe spokojných.

S personalistikou bude u nás treba začať od podlahy a postupne ju posunúť na vyšší level. Hlavnými pracovnými úlohami bude:
- nastavenie HR stratégie v súlade so strategickými cieľmi spoločnosti,
- budovanie firemnej kultúry a pozitívneho pracovné prostredia,
- starostlivosť o wealthbeing zamestnancov, aby bol pre nich Finax miestom, kde radi pracujú,
- revízia, nastavenie a zefektívnenie všetkých aktuálnych HR procesov, templatov, nástrojov, softwérov,
- kompletné vedenie personálnej agendy zamestnancov,
- kooperácia s externým mzdovým účtovníkom, príprava podkladov pre mzdy,
- poskytovanie všeobecnej HR podpory a poradenstva pre biznis, pre manažérov a zamestnancov,
- aktívne vyhľadávanie a výber zamestnancov na Slovensku aj v zahraničí, podpora manažérov pri výbere,
- zodpovednosť za revíziu, úpravu a tvorbu pracovných postupov a smerníc.

- možnosť pracovať aj na skrátený úväzok,
- flexibilná pracovná doba,
- hybridný spôsob práce z domu a z kancelárie,
- možnosť sebarealizácie a nastavenia si práce po svojom,
- príjemné pracovné prostredie a skvelý kolektív,
- transparentná a otvorená firemná kultúra,
- firemné akcie a teambuildingy.

Pošlite nám prosím váš štrukturovaný životopis a k tomu pár slov čo Vás najviac zaujalo na ponuke a v čom viete byť pre našu spoločnosť prínosom.

Priebežne budeme reagovať na vaše životopisy a určovať termíny pohovorov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Prax na pozícii/v oblasti

Ľudské zdroje a personalistika

Počet rokov praxe

3

- prax na pozícii personalista, HR generalist, HR specialist, HR manager,
- prax a znalosť finančného sektora – uprednostníme,
- skúsenosti s vedením personálnej a mzdovej agendy,
- výborná znalosť pracovno-právnej legislatívy,
- skúsenosti s vyhľadávaním a výberom zamestnancov,
- príjemný prejav, ľudský prístup a orientácia na zamestnancov,
- výborné organizačné a komunikačné schopnosti,
- samostatnosť,
- anglický jazyk – C1/ komunikácia so zamestnanci zo zahraničných pobočiek,
- ďalší stredoeurópsky jazyk – výhodou.

Sme obchodník s cennými papiermi licencovaný Národnou bankou Slovenska. Prinášame férovosť do sveta financií a vytvárame lepšiu budúcnosť pre finančne zabezpečený život bez stresu.

Misiou Finaxu je sprevádzať ľudí na ich finančnej ceste prostredníctvom férových, jednoduchých a inovatívnych riešení. Programom finančného vzdelávania sa snažíme zvyšovať finančnú gramotnosť občanov a rovnako ich inšpirovať v tom, ako správne investovať, ako zvýšiť príjmy z úspor, finančne plánovať či neplatiť dane tam, kde nemusia.

Ako prv‎ý sme priniesli tzv. robo-advisor platformu, (automatizované online finančné poradenstvo), nielen na Slovensko a Poľsko, ale aj na ďalšie trhy v strednej Európe a približujeme investovanie ľuďom.
Sme prvá finančná inštitúcia v EÚ, ktorá získala licenciu na poskytovania celoeurópskeho investičného produktu PEPP.

Aktuálne spravujeme majetok v hodnote takmer 600 mil. eur pre viac ako 60 000 klientov v piatich krajinách a plánujeme expanziu aj na ďalšie trhy.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4210729  Dátum zverejnenia: 4.4.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac