Faurecia je vďaka svojmu vedúcemu postaveniu vo vývoji a výrobe vysokokvalitného príslušenstva pre automobilový priemysel celosvetovo žiadaným dodávateľom významných výrobcov automobilov. Navrhujeme inovatívne riešenia pre udržateľnú mobilitu a pohodlnejší život v aute. Ak si prirodzene tvorivý, máš chuť napredovať a podávať vysoké výkony, máme pre teba tú správnu kariéru!

Účtovník/-čka došlých faktúr - zástup počas MD/RD

Faurecia Automotive Slovakia s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Kutlíkova 17, Bratislava
  • Ponúkaný plat (brutto): dohodou
  • Termín nástupu: 01.11.2016
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavné úlohy:

• Eviduje prijaté materiálové a režijné fakúry, vykonáva ich kontrolu podľa kritérií stanovených hlavným účtovníkom a kontrolérom daného závodu
• Pri účtovaní faktúr dodržiava termíny stanovené zákonom a internými predpismi spoločnosti (DPH, uzávierka a pod.)

Účtovanie materiálových faktúr:

• Položkovite overuje správnosť fakturovanej ceny a množstva uvedeného na faktúre
• Účtuje správne vystavené faktúry a následne pripravuje podklady na platbu podľa dohodnutých podmienok
• V prípade, že nesedí dodací list s faktúrou komunikuje s príslušnými oddeleniami o rozdieloch a rieši vzniknutú situáciu

Účtovanie nemateriálových (režijných) faktúr:

• Účtuje v účtovnom systéme SAP, páruje faktúry s objednávkami
• Sleduje splatnosť faktúr a na základe plánu platieb zabezpečuje včasné a správne zaúčtovanie faktúr po formálnej a procesnej stránke
• Identifikuje prípadné problémy a zabezpečí ich odstránenie

Ďalšie úlohy:

• Implementuje podnikové účtovné pravidlá a procedúry
• Podieľa sa na účtovnej závierke
• Zúčastňuje sa na zosúladení “intercompany” účtov
• Pripravuje podklady pre interný a externý audit

Iné výhody

- semestrálne bonusy
- príspevok zamestnávateľa na 3.pilier DDS
- stravné poukážky v nadštandardnej výške
- jazykové a ďalšie odborné vzdelávanie

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Administratívne a ekonomické znalosti

Fakturácia - pokročilý
Podvojné účtovníctvo - pokročilý

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Outlook - základy
SAP - základy

- zmysel pre prácu s číslami a detail
- flexibilita a stresová odolnosť
- schopnosť pracovať v kolektíve
- dobré komunikačné schopnosti
- skúsenosti s prácou v SAPe výhodou

Faurecia, a global player in the automotive industry, is driven by a real passion for the automotive world - the passion of a leading supplier, a partner delivering innovation, engineering and production support to the world's automakers.
We possess and continually develop the expertise and passion required to drive a radically changing automotive industry, and we invite you to share them with us.

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti

Automobilový priemysel, výroba dopravných prostriedkov

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom o ponúkané pracovné miesto za ich záujem, kontaktovať však budeme iba kandidátov, ktorí spĺňajú vyššieuvedené požiadavky. Za porozumenie ďakujeme.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

25.10.2016 (ostáva ešte 29 dní)

Adresa spoločnosti

Faurecia Automotive Slovakia, s.r.o.
Kutlíkova 17
85250 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Zuzana Ennertová
E-mail: poslať životopis
Poslať spoločnosti životopis
ID: 2729860   Dátum zverejnenia: 19.9.2016