Coordinator in production with active Romanian language or Polish language

Manuvia, a. s.

Miesto práce
Okres Kutná Hora

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Start your career as a coordinator! Position is suitable for everyone who is looking for dynamic work with people. Do you think it is the right job for you? If yes, you are the ideal candidate!

Description of position
- providing accommodation
- ensuring continuity of production
- division shifts, checking the attendance
- reporting
- administration work

• Interesting work with career development
• Excellent opportunity to develop their skills and abilities
• The beginning of the employment contract
• Accommodation for nonlocal employees obviously
• Modern working environment
• Ability to earn more thanks to bonuses for better performance
• Staff mobile phone and laptop

All CVs received will be processed. Only candidates who meet the criteria required for a given job will be contacted. Thank you for your understanding.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Sprostredkovanie práce a personálne poradenstvo

Express People is a recruitment agency, which exists since 1998. Since then we have provided jobs for more than 45,000 people from Slovakia, Czech Republic, Poland and Romania, mainly in industry, production and logistics. Express People also provides transportation to a workplace, accommodation, training and coordinators for employees. Currently, Express People has 25 branches in 4 countries.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Český jazyk - Úplný začiatočník (A1) alebo Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Rumunský jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Poľský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

• People with good organizational skills
• Empathetic, assertive and communicative individuals
• Ability to lead people
• Communication skills
• Empathy
• Assertivity
• Driving license and ability to work with Excel
• previous experience on similar position is an advantage!
active Romanian language with Czech language or Slovak language
active Polish language with Czech language or Slovak language

Sme Manuvia – medzinárodná personálna agentúra, ktorá pôsobí na slovenskom a českom trhu už vyše 20 rokov. Zaisťujeme komplexný servis služieb náboru zamestnancov do spoločností. A to od dopravy a ubytovania až po starostlivosť koordinátorov o pracovníkov pri nástupe na pracovisko. Okrem náboru robotníckych pozícií vám môžeme ponúknuť aj naše služby v oblasti recruitmentu profesionálov a manažérov. Náš skúsený tím operuje naprieč Českom, Slovenskom a Maďarskom a je schopný vám poskytnúť špecialistov v niekoľkých rôznych odvetviach. Nezmeškajte tie najlepšie pracovné ponuky a kontaktujte nás ešte dnes! Naši skúsení náborári nájdu každému prácu na mieru.

Počet zamestnancov
5000 a viac zamestnancov

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 2481433  Dátum zverejnenia: 29.6.2016