Dispečer

Express Group, a. s.

Miesto práce
Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

plánuje a realizuje plynulú železničnej prepravy (spôsob realizácie ŽD, typ a počet HDV, max normy brutto hmotnosti, trasy, normy výkonu pre rušne)
navrhuje a spolupodieľa sa na tvorbe interných technologických postupov v spolupráci s technológom spoločnosti, získava objednávky prepráv od kontaktných osôb zákazníkov, objednáva trasy a v zmysle dohodnutých podmienok plní náležitosti rámcových zmlúv
efektívne nasadzuje rušňové čaty vrátane zabezpečenia ubytovania, efektívne nasadzuje a využije HDV vrátane ich prevádzkyschopnosti, sleduje prepravy v aktuálnom čase, efektívne rozhoduje pri realizovaní prepráv, sleduje výlukové činnosti a následne zohľadňuje pri objednávaní trasy a nasadzovaní vlakových náležitostí, zhromažďuje a eviduje informácie o vlaku (výkazy z PIS, súpis vozňov, hmotnosť, podaj, dodaj, príchod na PPS, pobyt na vlečke, použité HDV, doba využiteľnosti HDV, ľudské zdroje, spotreba PHM, pobyt vozňov na trati ŽSR a iných tratiach atď.) kontroluje cestovné príkazy rušňovodičov, eviduje pracovný fond rušňovodičov, hodnotí kvalitu ich práce, eviduje poznania trate kontroluje došlé faktúry, odsúhlasuje a pripravuje podklady k reklamáciám, k znalosti legislatívy a ostatných právnych predpisov súvisiacich s problematikou, navrhuje vlaky do GVD, komunikuje so všetkými osobami zúčastnenými na zabezpečení prípravy a realizácie prepravy

- 13. mzda,
- príspevok zamestnávateľa na DDP 3.pilier,
- sprostredkovanie zľavy na využívanie tankovacej karty s poskytovateľom pohonných hmôt pre zamestnávateľa,
- sprostredkovanie zľavy na telefónne služby operátora zamestnávateľa
- jazykové vzdelávanie,
- športové aktivity,
- spoločenské aktivity,
- možnosť odborného rastu

Svoj štruktúrovaný životopis nám zasielajte na mailovú adresu: [email protected], alebo poštovú adresu. V predmete uveďte názov pozície, o ktorú máte záujem. Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za zaslanie životopisu, kontaktovaní budú iba tí uchádzači, ktorí budú spĺňať nami požadované kritéria.

Zaslaním Vášho životopisu nám dávate súčasne súhlas so spracovaním, správou a archiváciou Vašich osobných údajov uvedených v životopise v zmysle zákona č.428/2002 Z.z. O ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov a to pre účely evidencie uchádzačov a pre účely ďalšieho spracovania.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Doprava

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Maďarský jazyk - Mierne pokročilý (B1)

- organizačné a riadiace zručnosti
- znalosť legislatívy a problematiky
- Ž 1 pravidlá železničnej prevádzky
- BZ 1 - bezpečnosť zamestnancov
- OK 2 BOZP a ŽPP

Express Group, a.s. ponúka integrovanú sieť prostredníctvom železničnej, kontajnerovej, kamiónovej, námornej a riečnej prepravy a prenájom vagónov. Prepravné požiadavky klientov rieši odborný tím s prepojením na filiálky v celej Európe, Rusku, Turecku a partnermi v Ázii. Centrom prepráv je Stredná a Východná Európa.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 1834981  Dátum zverejnenia: 14.8.2014