Špecialista bankových operácií

EXIMBANKA SR

Miesto práce
Grösslingová 1, Bratislava
Termín nástupu
01.10.2015

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

-spracovávanie medzibankových obchodov v informačnom systéme
-zriaďovanie a spracovanie klientského účtu
-realizovanie medzibankového platobného styku
-zriaďovanie bežných účtov v bankách a vedenie dokumentácie k nim
-spracovávanie dokumentácie k aktívnym obchodom uzatvoreným odborom treasury na finančnom trhu
-zabezpečovanie prevodov fin.prostriedkov medzi bežnými účtami
-realizácia medzibankového plat. styku prostredníctvom systémov TARGET 2 a EURO SIPS v EUR
-vybavovanie reklamácií spojených s vedením účtu
-typovanie príkazov na úhradu

-socálny program
-o 5 dní dovolenky naviac
- pružná pracovná doba

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

platobný styk

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

-znalosť agendy SWIFT
-prax v oblasti domáceho platobného styku / SEPA, Target 2 /
-prax v oblasti zahraničného platobného styku, resp. v oblasti korešpondenčného bankovníctva
-metodické zabezpečenie postupov v rámci pridelenej agendy

EXIMBANKA SR je štátna exportná úverová agentúra a jej poslaním je podpora slovenského exportu prostredníctvom bankových a poisťovacích aktivít. Svoje aktivity úspešne rozvíja od roku 1997. Jej hlavným cieľom je zvýšenie konkurenčnej schopnosti slovenských vývozcov tovarov a služieb na medzinárodných trhoch. Vo vzťahu ku komerčnému finančnému trhu plní komplementárnu funkciu. EXIMBANKA SR ponúka celú škálu finančných produktov spojených s vývozom , predovšetkým úverové poistenie , financovanie a záruky. Tím špecializovaných pracovníkov navrhuje odborné riešenia vývozných potrieb slovenských exportérov, založené na znalosti vývoja trhu, podnikateľského prostredia, rizika krajín a bonity dlžníkov.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 2238010  Dátum zverejnenia: 27.8.2015