Desktop Expert

exe, a.s.

Miesto práce
Slávičie údolie 6, Bratislava
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Desktop Expert zabezpečuje technickú realizáciu servisných a projektových zákaziek v oblasti správy pracovných staníc pre potreby zákazníkov spoločnosti. Hlavne zabezpečuje dostupnosť, optimálnu výkonnosť pracovných staníc a minimalizuje ich výpadky. Vykonáva servisné zásahy u zákazníkov podľa potreby.
Samostatne rieši HW a SW problémy už nasadených desktop systémov spôsobené chybou HW alebo konfiguráciou SW. Má široký prehľad z oblasti PC, znalosti desktop operačných systémov spoločnosti Microsoft, pri inštalácii systémov využíva metódy hromadného deploymentu. Vyzná sa v oblasti počítačových periférií, mobilných zariadení a pridružených technológiach.
Dokáže analyzovať a odstraňovať problémy na základe informácií z event logov, performance counterov a popisov používateľov. Vyzná sa v prostredí podnikových sietí, má požadované znalosti z oblasti Active Directory v súvislosti s aplikáciou na desktop systémy a používateľov.

• správa pracovných staníc Windows, riešenie incidentov v súlade so štandardnými predpismi
• riešenie ďalších typov požiadaviek (service request, work order) v súlade so štandardnými predpismi a špecifickou dokumentáciou zákazníka
• návrh a tvorba procesných nástrojov podľa potrieb zákazníkov
• komunikácia so zákazníkom, alebo ním identifikovanou osobou, v profesionálnom štýle
• zdokonaľovanie existujúcich nástrojov a príslušného softwaru podľa potreby spoločnosti
• aktívna participácia v rámci projektového tímu, pripomienkovanie existujúcej dokumentácie
• spolupráca s ďalšími oddeleniami v rámci projektu
• zodpovednosť za riešenie väčšiny pridelených úloh v najkratšom možnom čase
• zabezpečovanie prevádzkovej pohotovosti v spolupráci s ostatnými členmi tímu
• plnenie pokynov príslušného nadriadeného súvisiacich s charakterom práce

• keď sa pridáš k nám, ponúkame Ti prácu v priateľskej atmosfére menšieho kolektívu
• prostredie rodinnej firmy s možnosťami pre šport či relax
• priestor pre vzdelávanie a profesionálny rast
• flexibilný pracovný čas
• odborné školenia a semináre
• kurz angličtiny 1:1 hradený zamestnávateľom
• príjemné pracovné prostredie v tichej oblasti v centre

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Windows - expert

Počítačové znalosti - administrátor

Administrácia LAN/WAN - základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

• zodpovednosť
• ústretovosť
• profesionálna komunikácia s klientom
• samostatnosť
• zmysel pre poriadok a záujem učiť sa a pracovať s novými technológiami

Odborné schopnosti:
• schopnosť navrhovať komplexné riešenia správy pracovných staníc pre veľkých zákazníkov s orientáciou na automatizáciu a minimalizáciu výpadkov pracovných staníc
• znalosť kancelárskeho systému MS Office (aktuálna a predchádzajúca verzia) na úrovni správcu systému.
• znalosť základov Active Directory s dôrazom na problematiku prístupových oprávnení v súvislosti s aplikáciou na pracovné stanice používateľov
• prehľad o PC hardvéri - platforma Intel compatible; dokáže poskladať PC z dodaných komponentov, dokáže identifikovať základné chyby HW
• znalosť antivírových systémov minimálne od spoločností Symantec a Eset na úrovni pracovných staníc
• základné znalosti TCP/IP komunikácie
• znalosť anglického jazyka
• analytické a logické myslenie

exe, a.s. poskytuje od roku 1990 služby a riešenia v oblasti informačných technológií zákazníkom na troch kontinentoch.
Zaoberá sa vývojom softvéru, projektovaním a implementáciou informačných systémov, lokalizáciou a globalizáciou softvéru a outsourcingovou podporou infraštruktúry. Je držiteľom certifikátov ISO 9001:2008, EN 15038, Microsoft Gold Certified Partner a mnohých ďalších. Medzi strategických partnerov exe, a.s. patria spoločnosti Microsoft, Hewlett-Packard, Symantec, IBM, Lenovo, ESET.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov

Adresa spoločnosti

exe, a.s.
Slávičie údolie 6
811 02 Bratislava
ID: 2803276   Dátum zverejnenia: 8.11.2016