Manažér lokalizačných projektov

exe, a.s.

Miesto práce
Slávičie údolie 6, Bratislava
Čím skôr, tým lepšie. V prípade výborného kandidáta sme ochotní istý čas počkať a poskytnúť tak možnosti na uzavretie študijných či pracovných povinností.
Mzdové podmienky (brutto)
Dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Čo má na starosti manažér lokalizačných projektov?

Samostatne riadi tok prekladateľských a lokalizačných prác od klienta smerom k dodávateľom, (interným a externým prekladateľom, prekladateľským agentúram) a potom naspäť ku klientovi.
Analyzuje a technicky pripravuje projekty pomocou nástrojov CAT (Computer Aided Translation).
Spracováva preložené projekty do konečnej podoby – DTP (Desktop Publishing).
Komunikuje o projektoch s dodávateľmi a klientami, dohliada na dodržiavanie termínov a na požadovanú kvalitu práce.

Čo je lokalizácia?

Lokalizácia je oveľa viac než len preklad. Zahŕňa množstvo činností, ktoré upravujú produkt vyvinutý v jednej krajine tak, aby sa ľahko prispôsobil sociálnym, kultúrnym, technickým a obchodným praktikám v inej krajine, inom regióne, či inej cieľovej skupine.

Čo ponúkame?

Náročnú a zároveň tvorivú prácu, v ktorej nového kolegu veľa naučíme, a vďaka ktorej získa množstvo (nielen) IT zručností.
Príjemné pracovné prostredie v centre Bratislavy a zároveň mimo ruchu biznis centier.
Malý príjemný neformálny kolektív.
Pracovnú dobu riadenú projektami, nie dochádzkovým systémom.
Lekcie anglickej konverzácie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Koho hľadáme?

Človeka, ktorý
- sa intenzívne zaujíma o nastupujúce technológie,
- rád samostatne prichádza na nové riešenia,
- technicky náročné úlohy prijíma ako výzvu,
- zvládne prácu pod vysokým časovým tlakom,
- nezľakne sa slovíčka „multitasking“,
- ovláda prácu so súbormi v prostredí MS Windows, ako aj MS Office (najmä Outlook a Excel),
- je tímovým hráčom,
- dokáže na dennodennej báze komunikovať v angličtine (hlavne písomne),
- vie, čo to znamená „proklientský prístup“ a dokáže sa s ním stotožniť,
- má zmysel pre systém a poriadok,
- má vysokoškolské vzdelanie,
alebo skúsenosti s manažmentom lokalizačných projektov.
Akékoľvek ďalšie IT znalosti a schopnosti sú vítané (práca s Apple OS X, práca s CAT nástrojmi alebo nástrojmi DTP, schopnosť tvoriť makrá alebo jednoduché programy) a zohľadníme ich pri výbere. Výhodou je aj skúsenosť s riešením logistických úloh.

Pozícia je výbornou príležitosťou pre čerstvých absolventov vysokej školy.

Stručná charakteristika spoločnosti:
Spoločnosť exe, a. s. od roku 1990 poskytuje služby a riešenia v oblasti informačných technológií zákazníkom v troch krajinách Európy. Zaoberá sa vývojom softvéru, projektovaním a implementáciou informačných systémov, outsourcingovou podporou infraštruktúry, lokalizáciou a globalizáciou softvéru a prekladateľstvom.
Globálny celosvetový akčný rádius pracovným aktivitám exe dodávajú prekladateľské a lokalizačné služby, ktoré poskytuje významným spoločnostiam z celého sveta. Exe je držiteľom certifikátov Microsoft Gold Certified Partner a mnohých ďalších. Medzi strategických partnerov exe, a. s. patria spoločnosti Microsoft, ESET, Fortinet, Veeam, ABBYY, Safetica a Lenovo.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 2771331  Dátum zverejnenia: 7.6.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Dohodou