Poistný matematik – aktuár s NJ

EuroView s.r.o.

Miesto práce
Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- návrh a analýza špecifických poisťovacích aplikácii v oblasti životného poistenia
- samostatná koncepcia a odsúhlasenie odborných a technických požiadaviek v oblasti správy jednotlivých a kolektívnych poistných zmlúv
- pravidelná konzultácia pracovných výsledkov v projektovom tíme a s vedúcim projektu
- klasifikácia a analýza zákazníckych požiadaviek a ich sprostredkovanie vývojárom participujúcim na vývoji už zabehnutého softvéru
- vytváranie dokumentácie a písanie špecifikácií pre riešené úlohy
- spracovávanie Fachkonzeptov ako podklad pre presadenie implementácie
- vypracovávanie riešení v spolupráci s technicky orientovanými kolegami – vývojármi a spolupodieľanie sa na implementácii
- organizácia školení a prezentácií

- dlhodobé pracovné miesto v medzinárodnej spoločnosti
- nadštandardné finančné ohodnotenie
- práca v príjemnom a dynamickom kolektíve mladých ľudí
- pružný pracovný čas
- kurzy nemeckého a anglického jazyka priamo na pracovisku
- široké možnosti ďalšieho vzdelávania a kariérneho rastu
- odmeňovací a prémiový systém (výkonnostná prémia, mimoriadne osobné ohodnotenie, vianočná prémia)
- podľa počtu odpracovaných rokov sa poskytuje dovolenka nad zákonný rámec
- každoročne deň plateného voľna 31.12. a sickday

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Informačné technológie

Medzinárodná softvérová a poradenská spoločnosť

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

C++ - Pokročilý
SQL - Základy
UML - Unified Modeling Language - Základy

- veľmi dobrá znalosť obchodných procesov, dôležitých pre životný cyklus zmlúv životného poistenia v maloobchodnom a skupinovom obchodovaní so zákazníkom
- dobrá znalosť klasických a inovatívnych produktov životného poistenia
- znalosť vedľajších systémov, ktoré komunikujú s riadením portfólia, prípadne ich rozhranie
- zodpovedajúce odborné vzdelanie a pracovné skúsenosti v oblasti poistenia alebo ukončené štúdium v odbore ekonómie/ poisťovníctva
- vítaná je spoluúčasť na IT projektoch a skúsenosť v oblasti navrhovania a testovania systémov riadenia portfólia v poradenskej alebo softvérovej spoločnosti

- úspešne ukončené vysokoškolské štúdium v oblasti poisťovníctva, finančného manažmentu, ekonómie, prípadne informatiky alebo matematiky
- prax v poisťovníctve, praktická znalosť poistných produktov a práce s poistným IS
- schopnosť rýchlej orientácie v danej problematike
- komunikačné a prezentačné zručnosti, abstraktné myslenie ako aj schopnosť vysvetliť problematiku technicky orientovaným osobám
- nevyhnutná znalosť nemeckého, príp. anglického jazyka (slovom i písmom)
- ochota k pracovným cestám (Nemecko)
- vysoké pracovné nasadenie
- ochota neustále sa vzdelávať
- logické a analytické myslenie
- cieľavedomosť, zodpovednosť, spoľahlivosť
- precíznosť
- komunikatívnosť a schopnosť presadiť sa
- flexibilita
- schopnosť pracovať v tíme
- lojálnosť

Personálna a poradenská spoločnosť zameraná na priame vyhľadávanie a výber odborníkov, členov stredného, vyššieho a TOP manažmentu, v oblastiach IT, telco, financie, obchod. Spoločnosť zastrešuje rozvojové projekty v oblastiach personalistiky, tréningov, assessment a development centier.
Spoločnosť EuroView je prvou firmou na Slovensku, ktorá je držiteľom licencie na diagnostický systém 3d.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 1658793  Dátum zverejnenia: 9.5.2014