Finančný kontrolór pre leasingovú spoločnosť

ESSOX s.r.o.

Miesto práce
Prievozská ulica 4/C, Bratislava
Termín nástupu
ihned

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Popis pracovnej činnosti
• finančné plánovanie, príprava forecastov a ročných plánov,
• strategický obchodný plán,
• analýza a vysvetľovanie rozdielov v mesačných výsledkov – plán/forecast vs. skutočnosť vo vzťahu k materskej spoločnosti,
• mesačné odhady finančných a obchodných výsledkov,
• kontrola súvahy a výsledovky na mesačnej báze (nastavenie kontrolných mechanizmov),
• riadenie mesačnej účtovnej a kontrolingovej závierky (tvorba dohadných položiek, časového rozlíšenia)
• prezentácia obchodných a finančných výsledkov pre manažment spoločnosti,
• príprava Ad hoc reportov / finančných analýz leasingu a poistenia,
• analýza risku a tvorby cien v leasingovej spoločnosti (zisťovanie ziskovosti leasingu a poistenia),
• spolupráca pri projektoch (implementácia a zlepšovanie interných procesov),
• podpora pre ostatné oddelenia spoločnosti (marketing, risk, wholesale, poistenie),
• reporting pre tretie strany

Požadujeme
• Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, ideálne ekonomického zamerania
• Veľmi dobrú znalosť MS Excel na pokročilej úrovni, ovládanie kontingenčných tabuliek, filtrovania, rôznych typov funkcií a pod.
• Znalosť MS ACCESS výhodou
• Minimálne 3 roky skúsenosti na obdobnej pozícii – kontrolingu a finančných analýz
• Silné logické a analytické myslenie
• Ochotu učiť sa novým veciam
• Teoretická znalosť účtovníctva
• Anglický jazyk

Ponúkame:
• Možnosť profesného rozvoja v perspektívnej oblasti finančných služieb
• Zaujímavé platové hodnotenie a motivujúci systém zamestnaneckých výhod
• Zázemie veľkej medzinárodnej inštitúcie (Komerční Banka a a Société Générale)
• Prácu v príjemnom kolektíve
• Benefity

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Finanční skupina Komerční banky, ESSOX a PSA Finance Slovakia

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2782247  Dátum zverejnenia: 26.10.2016