Komerčný špecialista v nákupe

Embraco Slovakia s.r.o.

Miesto práce
Odorínska cesta 2, okres Spišská Nová Ves
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pozícia zodpovedá za riadenie dodávateľov/materiálov v oblasti nákupu (podieľanie sa na určovaní nákupných stretégií, obchodné vyjednávania, vyhľadávanie nových dodávateľov) s cieľom zabezpečiť optimálnu štruktúru dodávateľskej základne z hľadiska ceny, dodávky, kvality a predajného servisu pre potreby závodov Embraco Slovakia a Embraco Italy.

Hlavné zodpovednosti:

*Optimalizovať vývoj materiálových nákladov a ďalších kľúčových ukazovateľov obchodnej spolupráce s dodávateľmi s cieľom minimalizácie obstarávacích nákladov pri dodržaní ostatných kľúčových ukazovateľov výkonnosti, tieto pravidelne vyhodnocovať a implementovať korektívne opatrenia
*Viesť ochodné vyjednávania s dodávateľmi, definovať podmienky kontrahovania a zabezpečiť komerčno - právny rámec obchodnej spolupráce
* Vyhľadávať nových dodávateľov a obchodné príležitostí na trhu
* Analyzovať dáta o materiáloch, dodávateľoch a ekonomickom prostredí využívaním vhodnych nákupných analytických nástrojov
* Spolupracovať s oddelením R&D pri "make or buy" analýzach, dátach o materiálovych nákladov a dodavateľkej báze
* Spolupracovať s ostatnými oddeleniami Embraco pri riešení kvalitatívnych problémov s dodávateľmi

Benefity
Embraco Slovakia ponúka svojim zamestnancom popri zaujímavej práci v nadnárodnej spoločnosti aj pestrý a rokmi osvedčený balík zamestnaneckých výhod a benefitov, ktorý neustále prehodnocujeme a dopĺňame:

* príspevok na cestovné – našim zamestnancom poskytujeme príspevok na dopravu z miesta trvalého alebo prechodného pobytu;
* príspevok na stravovanie – zamestnancom prispievame na stravovanie nad rámec zákonnej povinnosti. Každý zamestnanec platí za štandardný obed len 19 centov;
* vzdelávací program – vzdelávanie zamestnancov realizujeme prostredníctvom množstva tréningov a školení. Sú zamerané na rozvoj mäkkých zručností, vzdelávanie v oblasti informačných technológií či zvyšovanie odbornej technickej spôsobilosti. Samozrejmosťou je edukačný program pre výrobných zamestnancov;
* jazykové vzdelávanie – v súlade s politikou jazykovej výučby Embraco Slovakia zabezpečuje jazykovú výučbu v individuálnej forme v prípade, že je to nevyhnutné pre zlepšenie výkonu zamestnanca a v súlade so záujmami spoločnosti;
* benefity k výročiam a sviatkom – svojim zamestnancom poskytujeme rôzne darčeky a pozornosti pri príležitosti ich narodenín, osláv životných jubileí, pracovných výročí, tiež k sviatkom MDŽ, Mikuláša, či vianočné balíčky;
benefity na podporu zdravia a športovej aktivity – zamestnanci spoločnosti môžu využiť zľavy na vstup na krytú plaváreň v Spišskej Novej Vsi a v Krompachoch, v zimnom období korčuľovanie na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi;
aktivity športovej komisie – niekoľkokrát do roka pripravujeme športové aktivity a súťaže pre zamestnancov, napríklad vo futbale, basketbale, volejbale, tenise, lyžovaní atď.;
* zľavy na nákup tovarov – zamestnanci spoločnosti môžu využiť zľavy na nákup tovarov značky Whirlpool;
* letná slávnosť – každé leto organizujeme slávnosť pod holým nebom pre našich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Pre návštevníkov je pripravený bohatý zábavný program, voľný vstup do ZOO, množstvo atrakcií pre najmenších a občerstvenie;
* peňažná výpomoc pozostalým pri úmrtí zamestnanca;
* sociálna výpomoc v prípade ťaživej životnej situácie;
príspevok na mimopracovné stretnutia zamestnancov;
* rodinný návštevný deň;
* zľavy na zájazdy vybraných cestovných kancelárií
a ďalšie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické alebo ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
SAP - Základy

Počet rokov praxe

6

ŠPECIFICKÉ VEDOMOSTI A ZRUČNOSTI:

analytické myslenie, samostatnosť, orientácia na zákazníka, organizačné schopnosti, dobrá schopnosť plánovať, výborné komunikačné schopnosti, schopnosť pracovať v tíme, kreativita, schopnosť pružne reagovať na zmeny, vyjednávacie zručnosti
výhodou sú znalosti v oblasti projektového riadenia, znalosti o analytických nástrojoch v nákupe, manažmente biznisu, znalosti o obchodných vyjednávaniach, znalosť QC 080000 (IEQC HSPM)

V spoločnosti Nidec Global Appliance, ktorá je súčasťou spoločnosti Nidec Corporation, je pracoviskom našich zamestnancov celý svet. Prostredníctvom siete viac ako 12 000 zamestnancov v 9 rôznych krajinách vyrábame popredné svetové riešenia pre segmenty domácich a komerčných spotrebičov, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v každodennom živote ľudí a podporujú vyššiu kvalitu života. Nidec Global Appliance vyrába chladiace riešenia Embraco pre rôzne chladiace aplikácie a taktiež motory pre umývačky riadu, práčky a sušičky.

Naša pôsobnosť na Slovensku sa datuje od roku 1998, s kľúčovým výrobným závodom v Spišskej Novej Vsi, ktorý v súčasnosti zamestnáva viac ako 2000 zamestnancov. Od roku 2015 spoločnosť spravuje a prevádzkuje aj centrum Global Business Support (GBS) v Košiciach s cieľom poskytovať interné služby v oblasti informačných technológií, financií a ľudských zdrojov svojim globálnym a lokálnym oddeleniam po celom svete.

Pridajte sa k nám, aby sme zlepšili životy ľudí dnes aj v budúcnosti!

U nás nájdete príležitosť spojiť svoj profesionálny rast s naším tým, že budete pracovať s globálnym a rôznorodým tímom, ktorý poháňa inovatívne myslenie. Veľké možnosti spolupráce otvára aj naše zapojenie do miestnych komunít a univerzít. Naším cieľom je mať správnych ľudí na správnom mieste, od vstupných pozícií až po seniorské manažérske pozície, podporovať rozvoj lepšieho podnikania pre lepší zajtrajšok.

Vydajme sa na túto cestu!

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 2590479  Dátum zverejnenia: 7.7.2016