Customer Support pentru România

electronic-star a.s.

Place of work
Grösslingova 6-8, Bratislava
Contract type
full-time
Start date
ASAP

Information about the position

Job description, responsibilities and duties

Responsabilități:
- Responsabilitate completă pentru magazinul nostru online ce ține de România
- Serviciului clienți prin telefon și email, rezolvarea reclamațiilor și oferirea informațiilor despre produse, etc.
- Cunoașterea foarte bună a magazinului online (descrierea produselor, prețuri, etc.)
- Procesul de vânzări și canalele de vânzare optimizate
- Responsabilitatea de a atinge obiectivele noastre
- Copywriting (de ex. banner)

Employee perks, benefits

- Dobândire experiență în comerț electronic și e-marketing
- Achiziționarea produselor noastre la un preț redus
- Salariu competitiv
- Un mediu de lucru atractiv in centrul istoric al orașului Bratislava
- Muncă atractivă și provocatoare
- Oportunități de carieră pe termen lung
- Ne deosebim de concurență prin faptul că suntem o echipă compusă dintr-un personal tânăr și entuziast, pentru care locul de muncă înseamnă în același timp și multă distracție.

Requirements for the employee

Candidates with education suit the position

Secondary with school-leaving examination
Follow-up/Higher Professional Education
University education (Bachelor's degree)
University education (Master's degree)

Language skills

Romanian - Upper intermediate (B2)

The position is suitable for a fresh graduate

Yes

Advertiser

Brief description of the company

Currently electronic-star a.s. is the fastest growing company in the Eastern Europe with DJ and HiFi equipment as a part of the electronic-star Europe group in western Europe (www.electronic-star.eu) . Primarily we sell our products online through our eShops. In Hungary, Czech Republik, Croatia and Slovakia we are market leader in innovative consumer electronics. Our top selling products include DJ and PA equipment, car multimedia, home cinema, HiFi systems and we are continually adding to our range new product categories. We take great time and care when choosing our products to ensure we continually meet the high standards our customers expect. For more information please visit our website: www.electronic-star.sk .

Number of employees

100-149 employees

Company address

Grösslingova 6-8
811 09 Bratislava
ID: 2506819   Dátum zverejnenia: 25.10.2016