Knihovník/knihovníčka

Ekonomický ústav SAV, v.v.i.

Miesto práce
Šancová 56, Bratislava
Termín nástupu
01.07.2017
platové podmienky podľa zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Práca vo vedeckej knižnici:
- evidovanie verejne publikovaných a verejne dostupných publikačných výstupov pracovníkov ústavu do centrálnej databázy v programe ARL
- Advanced Rapid Library, ako štandard sa používa UNIMARC, norma ISO 690 a ISBD - poskytovanie výstupov publikačnej činnosti z databázy
- spolupráca s Národnou agentúrou ISBN - bežná knižničná činnosť pri poskytovaní výpožičných, informačných a bibliografických služieb čitateľom
Požadujeme: orientácia vo vyhľadávaní a používaní databáz Web of Science, SCOPUS, CCC, EconLit a i.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Knihovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

samostatnosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, komunikatívnosť a práca s ľuďmi

Ekonomický ústav SAV, v.v.i. je vedecko-výskumné pracovisko SAV zaoberajúce sa aktuálnymi otázkami vývoja domácej a svetovej ekonomiky. Ústav rieši výskumné problémy z oblasti mikroekonómie, makroekonómie, svetovej ekonomiky a publikuje výsledky výskumnej práce. EÚ SAV je zapojený do domácich a medzinárodných projektov základného a aplikovaného výskumu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 2983980  Dátum zverejnenia: 22.3.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: platové podmienky podľa zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov