Finančný manažér (Rakúsko, Graz)

Dr. Pendl & Dr. Piswanger Intersearch, s.r.o.

Miesto práce
Rakúsko

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

K Vašim zodpovednostiam bude patriť:

* riadenie 2 pododdelení (účtovníctvo a kontroling)
* riadenie interného a externého účtovníctva, platieb a hotovosti
* mesačné, štvrťročné a ročné uzávierky
* interný a externý finančný reporting, koncernový reporting
* konsolidácia viacerých podnikov podľa US-GAAP a SOX
* nákladový, finančný, materiálny a personálny kontroling, vypracovávanie obchodných analýz a forecastov
* optimalizácia a zlepšovanie procesov
* plánovanie nákladových stredísk a spracovanie prevádzkových výkazov
* spolupráca s daňovými a účtovnými poradcami a audítormi
* systematický rozvoj účtovníctva a finančného kontrolingu
* reportovanie CFO

Obsadzované miesto je v Rakúsku, v oblasti Graz.

Informácie o výberovom konaní

Chcete pracovať v Rakúsku?
Okrem nemeckého ovládate aj anglický jazyk?
Máte požadované pracovné skúsenosti?

Ak ste odpovedali 3x áno, neváhajte a pošlite nám svoje CV v AJ a NJ.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Ostatná priemyselná výroba

Našim klientom je medzinárodná premyselná spoločnosť, technologický líder vo svojej oblasti.

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické (financie, účtovníctvo, kontroling)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

* vyššie odborné alebo VŠ vzdelanie v oblasti financií / účtovníctva / kontrolingu alebo niekoľkoročná skúsenosť na podobnej pozícií
* niekoľkoročná účtovná prax v priemyselnom podniku alebo viacročné skúsenosti ako audítor
* veľmi dobrá znalosť SAP, hlavne moduly financie, predaj a obstarávanie (znalosť modulu logistika je výhodou)
* tímová orientácia
* analytické a koncepčné myslenie
* štruktúrovaný, nezávislý a veľmi aktívny spôsob práce
* pokročilá úroveň ovládania nemeckého a anglického jazyka slovom aj písmom je podmienkou
* vysoké odborné znalosti medzinárodných účtovných štandardov, US GAAP a SOX
* znalosť systému Hyperion je výhodou

Personálne a organizačné poradenstvo. Dr. Pendl & Dr. Piswanger Intersearch pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 s hlavným zameraním sa na Executive Search, vyhľadávanie a výber špecialistov a konzultácie HR systémov poskytujúc rôzne rozvojové programy pre jednotlivcov, tímy a organizácie (manažérske zručnosti, predajné zručnosti, kreativita, budovanie tímu, organizačný rozvoj a iné)
ID: 1715684  Dátum zverejnenia: 15.4.2014