Asistent výživy - diétna sestra Trnava

DORA Gastro Slovakia, a. s.

Miesto práce
A. Žarnova 11, Trnavský kraj, okres Trnava
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou na pracovnom pohovore

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- kontroluje a organizuje prípravu stravy v súlade s poznatkami zdravej a liečebnej výživy, predpisy stravy pre jednotlivé diéty a pre celé zdravotnícke zariadenie vrátane prepočtov biologickej a energetickej hodnoty diét podľa pravidiel v zdravotníckom zariadení
- odborne posudzuje sortiment potravín
- zodpovedá za dodržanie správnej technológie pri príprave diét
- zodpovedá za včasnú degustáciu všetkých pripravených liečebných diét a vyhotovuje o tom zápisnicu
- zodpovedá za dodržiavanie platných noriem pri výrobe a distribúcii pacientskej stravy
vykonáva dohľad nad hygienou pri expedícii pokrmov zo stravovacej prevádzky
- zabezpečuje odbornú poradenskú činnosť v oblasti klinickej výživy
- zabezpečuje kontinuálne vzdelávanie ostatných pracovníkov prevádzky po dietetickej stránke
- kontroluje dodržiavanie časového harmonogramu výdaja pacientskej stravy
- kontroluje záručné lehoty a kvalitu potravín vydávaných zo skladu
- kontroluje váhu porcií mäsa a vyhotovuje o tom zápis do kuchynskej knihy
- spolupracuje pri zostavovaní jedálnych lístkov
- podľa príkazov nadriadeného vykonáva ďalšie práce súvisiace s pracovným zaradením.

Záujemkyňa musí spĺňať požiadavky o vzdelaní, tak ako ich definuje legislatíva: Nariadenia vlády SR č.296/2010 Z.z. o odbornej spôsobilosti na výkon zdravotníckeho povolania... §26 hovorí:
1. Odborná spôsobilosť na výkon pracovných činností v zdravotníckom povolaní asistent výživy / diétna sestra sa získava nadobudnutím
a.) vysokoškolského vzdelania prvého stupňa v bakalárskom študijnom programe v študijnom odbore fyziologická a klinická výživa alebo
b.) úplného odborného vzdelania v študijnom odbore asistent výživy.
2. Odborná spôsobilosť na výkon špecializovaných pracovných činností sa získava špecializačným štúdium v špecializačnom odbore liečebná výživa.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

odborné vzdelanie v odbore asistent výživy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

pozornosť
praktické myslenie
cieľavedomosť
spoľahlivosť
komunikatívnosť
tímová práca
analyzovanie a riešenie problémov
rozhodovanie
samostatnosť

Sme spoločnosť, ktorá poskytuje stravovacie služby, investuje do nemocničných stravovacích zariadení a dlhodobo ich prevádzkuje. V súčasnosti spravujeme stravovacie zariadenia v nemocniciach v Banskej Bystrici, Poprade, Trnave, Trenčíne a Mladej Boleslave.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 3124164  Dátum zverejnenia: 7.7.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou na pracovnom pohovore