Hlavný radca

Dopravný úrad

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
v súlade s NR SR č. 365/2016 Z. z.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Špecializovaná činnosť v príslušnom odbore štátnej služby spočívajúca najmä v analytickej a syntetickej činnosti, vo vyhodnocovaní výsledkov a v príprave podkladov na rozhodovanie v pôsobnosti iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou – plnenie úloh Dopravného úradu ako licenčného a regulačného orgánu pre železničné dráhy a železničnú dopravu v súlade s § 103 ods. 1 písm. b) zákona č. 513/2009 Z. z. o dráhach a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v súlade s § 37 ods. 1 písm. a) zákona č. 514/2009 Z. z. o doprave na dráhach v znení neskorších predpisov.

Organizačný útvar: Divízia dráh a dopravy na dráhach, sekcia regulácie, odbor povolení a licencií.
Druh štátnej služby: Stála štátna služba
Odbor štátnej služby: 2.01 Doprava, pošty, telekomunikácie, regulácia poštových a telekomunikačných služieb
Zoznam požadovaných dokladov a listín:

- žiadosť o zaradenie do výberu

Prílohou žiadosti o zaradenie do výberu je

- profesijný štruktúrovaný životopis,
- písomné čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
- písomné čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka,
- písomné čestné vyhlásenie o štátnom občianstve podľa § 3 ods. 1 zákona o štátnej službe,
- písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvedených v žiadosti, v diplome,
vo vysvedčení alebo v inom predloženom doklade alebo predloženej listine.

Pred začiatkom výberu uchádzač predloží k nahliadnutiu:

- diplom, vysvedčenie alebo iný rovnocenný doklad, ktorým uchádzač preukazuje dosiahnutie
požadovaného stupňa vzdelania,
- výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace,
- platný občiansky preukaz.

Termín podania žiadosti o zaradenie do výberu je najneskôr do 24. 02. 2017. Rozhodujúci je dátum podania žiadosti na poštovej pečiatke, dátum podania v podateľni Dopravného úradu alebo dátum doručenia žiadosti elektronickými prostriedkami.

Miesto podania žiadosti o zaradenie do výberu: písomne na adresu Dopravný úrad, Letisko M. R. Štefánika, 823 05 Bratislava alebo osobne v podateľni Dopravného úradu alebo elektronicky na elektronickú adresu [email protected].

Do výberu budú zaradení len tí uchádzači, ktorí spĺňajú požadované predpoklady a požiadavky na vykonávanie štátnej služby a zaslali v určenom termíne žiadosť o zaradenie do výberu a všetky požadované doklady a listiny.

Uchádzač, ktorý zaslal žiadosť o zaradenie do výberu s požadovanými dokladmi a listinami elektronickými prostriedkami, je povinný najneskôr v deň konania výberu pred jeho začatím doručiť žiadosť o zaradenie do výberu spolu s požadovanými dokladmi a listinami aj písomne.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Strojopis - Základy
Microsoft Excel - Základy
Microsoft Outlook - Základy
Microsoft Word - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Predpoklady a požiadavky na vykonávanie štátnej služby podľa § 19 zákona o štátnej službe a na základe určenia služobného úradu:
1. občianstvo Slovenskej republiky, občianstvo iného členského štátu Európskej únie, občianstvo štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore alebo občianstvo Švajčiarskej konfederácie,
2. dosiahnutie veku 18 rokov,
3. spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
4. bezúhonnosť podľa § 19 ods. 3 zákona o štátnej službe,
5. kvalifikačný predpoklad - vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa,
6. ovládanie štátneho jazyka,
Ďalšie požiadavky potrebné na riadne vykonávanie štátnej služby podľa opisu činností obsadzovaného štátnozamestnaneckého miesta:
1. Kvalifikačné predpoklady:
- vysokoškolské vzdelanie II stupňa

2. Doplňujúce požiadavky na zamestnanca:

- znalosť problematiky zákona č. 513/2009 Z. z. o dráhach a zákona č. 514/2009 Z. z. o doprave na dráhach a súvisiacich predpisov,
- všeobecná znalosť európskych smerníc a nariadení pre oblasť regulácie železničnej dopravy je prednosťou,
- všeobecná znalosť zákona o štátnej službe,
- všeobecná znalosť problematiky správneho konania,
- všeobecná znalosť problematiky kontroly v štátnej správe,
- znalosť anglického jazyka je prednosťou,
- práca s PC (Word, Excel, Outlook, Internet).

Dopravný úrad vykonáva pôsobnosť v oblasti dráh a dopravy na dráhach, civilného letectva a vnútrozemskej plavby, spolupracuje v oblasti svojej pôsobnosti s ministerstvami a ostatnými ústrednými orgánmi štátnej správy a s orgánmi Európskej únie, vykonáva ďalšiu pôsobnosť podľa osobitných predpisov.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 2932148  Dátum zverejnenia: 15.2.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: v súlade s NR SR č. 365/2016 Z. z.