Štátny radca

Dopravný úrad

Miesto práce
Letisko M. R. Štefánika, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
V zmysle nariadenia vlády SR č. 365/2016 Z.z., ktorým sa ustanovujú zvýšené platové tarify štátnych zamestnancov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koordinovanie celoštátneho systému s najširšími vonkajšími a vnútornými väzbami na ďalšie systémy rôznych odborov a smerov s dôsledkami za rozhodnutia s celoštátnym alebo medzinárodným dosahom na úrovni orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou, ktorým je Dopravný úrad, vykonávanie štátneho odborného dozoru v oblasti zachovania letovej spôsobilosti.
Overovanie letovej spôsobilosti lietadiel zapísaných v registri lietadiel Slovenskej republiky. Uznávanie, vydávania a predlžovanie platnosti dokladov osvedčujúcich letovú, navigačnú a environmentálnu spôsobilosť lietadiel zapísaných v registri lietadiel Slovenskej republiky. Odoberanie alebo pozastavenie platnosti dokladov osvedčujúcich spôsobilosť lietadiel na základe zistených nedostatkov, ktoré sú závažným porušením leteckého zákona alebo iného všeobecne záväzného predpisu. Spolupráca v medzinárodných pracovných skupinách organizáciách civilného letectva a zastupovanie Dopravného úradu v odborných záležitostiach. Vypracovávanie opatrení na zachovanie letovej spôsobilosti a zabezpečovanie ich implementácie a dodržiavania. Kontrolovanie plnenia stanovených kritérií letovej spôsobilosti lietadiel zapísaných v registri lietadiel Slovenskej republiky. Ukladanie majiteľom alebo prevádzkovateľom lietadiel záväzné opatrenia na odstránenie zistených nedostatkov, ktoré ohrozujú bezpečnosť leteckej prevádzky z hľadiska letovej spôsobilosti lietadiel. Spolupráca s príslušnými odbormi pri výkone štátneho odborného dozoru organizácií na sledovanie zachovanie letovej spôsobilosti, údržbových, výrobných a prevádzkových organizácií. Posudzovanie a schvaľovanie príslušnej technickej dokumentácie vzťahujúcej sa k prevádzke, vývoju, výrobe a údržbe lietadiel. Príprava a posudzovanie databázy otázok, spolupráca pri teoretických a praktických skúškach leteckého personálu.

Organizačný útvar: Divízia civilného letectva, sekcia letovej prevádzky, odbor letovej spôsobilosti

Druh štátnej služby: Stála štátna služba

Odbor štátnej služby: 2.01 Doprava, pošty, telekomunikácie, regulácia poštových a telekomunikačných služieb

Počet obsadzovaných miest: 1

Predpoklady a požiadavky na vykonávanie štátnej služby podľa § 19 zákona o štátnej službe a na základe určenia služobného úradu:
1. občianstvo Slovenskej republiky, občianstvo iného členského štátu Európskej únie, občianstvo štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore alebo občianstvo Švajčiarskej konfederácie,
2. dosiahnutie veku 18 rokov,
3. spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
4. bezúhonnosť podľa § 19 ods. 3 zákona o štátnej službe,
5. kvalifikačný predpoklad - vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa,
6. ovládanie štátneho jazyka,
7. aktívna znalosť anglického jazyka na úrovni bežnej konverzácie, znalosť leteckej terminológie.

Zoznam požadovaných dokladov a listín:
- žiadosť o zaradenie do výberu

Prílohou žiadosti o zaradenie do výberu je
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- písomné čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
- písomné čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka,
- písomné čestné vyhlásenie o ovládaní anglického jazyka,
- písomné čestné vyhlásenie o štátnom občianstve podľa § 3 ods. 1 zákona o štátnej službe,
- písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvedených v žiadosti, v diplome, vo vysvedčení alebo v inom predloženom doklade alebo predloženej listine.

Pred začiatkom výberu uchádzač predloží k nahliadnutiu:
- diplom, vysvedčenie alebo iný rovnocenný doklad, ktorým uchádzač preukazuje dosiahnutie požadovaného stupňa vzdelania,-
- výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace,
- platný občiansky preukaz.

Termín podania žiadosti o zaradenie do výberu je najneskôr do 26. 1. 2017. Rozhodujúci je dátum podania žiadosti na poštovej pečiatke, dátum podania v podateľni Dopravného úradu alebo dátum doručenia žiadosti elektronickými prostriedkami.

Miesto podania žiadosti o zaradenie do výberu: písomne na adresu Dopravný úrad, Letisko M. R. Štefánika, 823 05 Bratislava alebo osobne v podateľni Dopravného úradu alebo elektronicky na elektronickú adresu [email protected].

Do výberu budú zaradení len tí uchádzači, ktorí spĺňajú požadované predpoklady a požiadavky na vykonávanie štátnej služby a zaslali v určenom termíne žiadosť o zaradenie do výberu a všetky požadované doklady a listiny.

Uchádzač, ktorý zaslal žiadosť o zaradenie do výberu s požadovanými dokladmi a listinami elektronickými prostriedkami, je povinný najneskôr v deň konania výberu pred jeho začatím doručiť žiadosť o zaradenie do výberu spolu s požadovanými dokladmi a listinami aj písomne.

Na obálke a v žiadosti o zaradenie do výberu je potrebné uviesť číslo výberu:
Výber V 2/2017.
Vzor žiadosti je zverejnený na webovej stránke Dopravného úradu www.nsat.sk.
Ďalšie informácie:
Mgr. Gabriela Petrlová
02/48777520
e-mail: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

letectvo, strojárenstvo, elektronika, avionika alebo iný odbor príslušný údržbe a zachovaniu letovej spôsobilosti

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Základy
Microsoft Word - Základy
Microsoft Outlook - Základy

Vodičský preukaz

B

 minimálne 5 rokov praxe v oblasti zachovania letovej spôsobilosti lietadiel,
 kvalifikácia technika údržby lietadiel (príslušný preukaz spôsobilosti v súlade s časťou 66 nariadenia (EÚ) č. 1321/2014) alebo letecko-technický diplom alebo jeho ekvivalent (táto požiadavka môže byť nahradená dodatočnou požiadavkou 5 ročnej praxe v oblasti zachovania letovej spôsobilosti k dĺžke praxe uvedenej v predchádzajúcej odrážke t.j. 10 rokov praxe v oblasti zachovania letovej spôsobilosti),
 oficiálny letecko-technický výcvik týkajúci sa údržby (minimálne jeden typový výcvik v rozsahu technika údržby),
 všeobecná znalosť prevádzky lietadiel, ich dokumentácie a leteckých predpisov, vrátane princípov údržby v nadväznosti na držiteľov typového osvedčenia, výrobcov a oprávnených organizácií na údržbu a aktívna znalosť anglického jazyka na úrovni bežnej konverzácie, znalosť leteckej terminológie.
- všeobecná znalosť legislatívy pre oblasť štátnej správy a správneho konania,
- základné znalosti európskej a národnej legislatívy súvisiacej s letectvom, všeobecná znalosť problematiky civilného letectva,
 zmysel pre zodpovednosť, samostatnosť pri rozhodovaní, nestrannosť a diskrétnosť pri plnení úloh.
 počítačové znalosti – MS Office, Internet,
 vodičský preukaz skupiny B.

Dopravný úrad vykonáva pôsobnosť v oblasti dráh a dopravy na dráhach, civilného letectva a vnútrozemskej plavby, spolupracuje v oblasti svojej pôsobnosti s ministerstvami a ostatnými ústrednými orgánmi štátnej správy a s orgánmi Európskej únie, vykonáva ďalšiu pôsobnosť podľa osobitných predpisov.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 2894094  Dátum zverejnenia: 16.1.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: V zmysle nariadenia vlády SR č. 365/2016 Z.z., ktorým sa ustanovujú zvýšené platové tarify štátnych zamestnancov