Štátny radca

Dopravný úrad

Miesto práce
Letisko M. R. Štefánika, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
V zmysle nariadenia vlády č. 431/2015 Z. z., ktorým sa ustanovujú zvýšené platové tarify štátnych zamestnancov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Kontrolná, inšpekčná, dozorná činnosť alebo vykonávanie vnútorného auditu alebo vládneho auditu na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.
Odborné posudzovanie a schvaľovanie žiadostí, príslušnej dokumentácie a príručiek na vydanie, rozšírenie alebo zmenu osvedčenia výcvikových zariadení leteckého personálu, okrem výcvikových zariadení pre technikov údržby lietadiel.
Odborné posudzovanie, koordinovanie činnosti a príprava rozhodnutia pri posudzovaní žiadosti a dokumentácie na vydanie, rozšírenie, zachovanie platnosti alebo zmenu osvedčenia syntetického výcvikového zariadenia.
Osvedčovanie a overovanie spôsobilosti syntetického výcvikového zariadenia v spolupráci s odborom prevádzky lietadiel a odborom letovej spôsobilosti.
Vykonávanie dohľadu a štátneho odborného dozoru nad organizáciami v rozsahu svojej pôsobnosti.
Sledovanie a vyhodnocovanie úrovne kvality výcviku v organizáciách v rozsahu svojej pôsobnosti.
Spolupráca s odborom prevádzky lietadiel, odborom letovej spôsobilosti a s odborom výroby a údržby v oblasti osvedčovania, posudzovania a schvaľovania prijateľnosti a vhodnosti manažmentu a personálu, priestorov, požadovaných príručiek, inštruktorov, letísk a lietadiel, posúdenie finančných zdrojov schválených výcvikových zariadení a podľa vhodnosti syntetických výcvikových zariadení.

Organizačný útvar: Divízia civilného letectva, sekcia letovej prevádzky, odbor licencovania leteckého personálu.

Druh štátnej služby: Stála štátna služba

Odbor štátnej služby: 2.01 Doprava, pošty, telekomunikácie, regulácia poštových a telekomunikačných služieb

Počet obsadzovaných miest: 1

Predpoklady a požiadavky na vykonávanie štátnej služby podľa § 19 zákona o štátnej službe a na základe určenia služobného úradu:
1. občianstvo Slovenskej republiky, občianstvo iného členského štátu Európskej únie, občianstvo štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore alebo občianstvo Švajčiarskej konfederácie,
2. dosiahnutie veku 18 rokov,
3. spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
4. bezúhonnosť podľa § 19 ods. 3 zákona o štátnej službe,
5. kvalifikačný predpoklad - vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa,
6. ovládanie štátneho jazyka,
7. aktívna znalosť anglického jazyka na úrovni bežnej konverzácie, znalosť leteckej terminológie.

Zoznam požadovaných dokladov a listín:
- žiadosť o zaradenie do výberu
Prílohou žiadosti o zaradenie do výberu je
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- písomné čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
- písomné čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka,
- písomné čestné vyhlásenie o ovládaní anglického jazyka,
- písomné čestné vyhlásenie o štátnom občianstve podľa § 3 ods. 1 zákona o štátnej službe,
- písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvedených v žiadosti, v diplome, vo vysvedčení alebo v inom predloženom doklade alebo predloženej listine.

Pred začiatkom výberu uchádzač predloží k nahliadnutiu:
- diplom, vysvedčenie alebo iný rovnocenný doklad, ktorým uchádzač preukazuje dosiahnutie požadovaného stupňa vzdelania,-
- výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace,
- platný občiansky preukaz.
Termín podania žiadosti o zaradenie do výberu je najneskôr do 24. septembra 2016. Rozhodujúci je dátum podania žiadosti na poštovej pečiatke, dátum podania v podateľni Dopravného úradu alebo dátum doručenia žiadosti elektronickými prostriedkami.

Miesto podania žiadosti o zaradenie do výberu: písomne na adresu Dopravný úrad, Letisko M. R. Štefánika, 823 05 Bratislava alebo osobne v podateľni Dopravného úradu alebo elektronicky na elektronickú adresu [email protected].

Do výberu budú zaradení len tí uchádzači, ktorí spĺňajú požadované predpoklady a požiadavky na vykonávanie štátnej služby a zaslali v určenom termíne žiadosť o zaradenie do výberu a všetky požadované doklady a listiny.

Uchádzač, ktorý zaslal žiadosť o zaradenie do výberu s požadovanými dokladmi a listinami elektronickými prostriedkami, je povinný najneskôr v deň konania výberu pred jeho začatím doručiť žiadosť o zaradenie do výberu spolu s požadovanými dokladmi a listinami aj písomne.

Po doručení žiadosti o zaradenie do výberu elektronickými prostriedkami Dopravnému úradu, Vám bude zaslané potvrdenie o jej doručení.

Na obálke a v žiadosti o zaradenie do výberu je potrebné uviesť číslo výberu:
Výber V 10/2016.

Ďalšie informácie:
Mgr. Gabriela Petrlová
02/48777520
e-mail: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

odbor letecký alebo technický

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Základy
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Základy

Vodičský preukaz

B

1. Kvalifikačné predpoklady:
 vysokoškolské vzdelanie II. stupňa odbor leteckého alebo technického zamerania,
2. Osobitné kvalifikačné predpoklady:
- prax v letectve min. 3 roky,
- preukaz spôsobilosti obchodného alebo dopravného pilota (certifikát inštruktora výhodou),
- znalosť anglického jazyka na úrovni bežnej konverzácie, znalosť leteckej terminológie,
- všeobecná znalosť legislatívy pre oblasť štátnej správy a správneho konania,
- základné znalosti európskej a národnej legislatívy súvisiacej s letectvom, všeobecná znalosť problematiky civilného letectva.

3. Doplňujúce požiadavky na zamestnanca:
 schopnosť pracovať a podávať výsledky práce samostatne aj v rámci tímu, diplomatické, nekonfliktné vystupovanie, schopnosť stručného a výstižného písomného prejavu, rozhodnosť a motivácia pracovať v štátnej správe,
 počítačové znalosti – MS Office, Internet,
 vodičský preukaz skupiny B.

Dopravný úrad vykonáva pôsobnosť v oblasti dráh a dopravy na dráhach, civilného letectva a vnútrozemskej plavby, spolupracuje v oblasti svojej pôsobnosti s ministerstvami a ostatnými ústrednými orgánmi štátnej správy a s orgánmi Európskej únie, vykonáva ďalšiu pôsobnosť podľa osobitných predpisov.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 2725029  Dátum zverejnenia: 14.9.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: V zmysle nariadenia vlády č. 431/2015 Z. z., ktorým sa ustanovujú zvýšené platové tarify štátnych zamestnancov