Personalistka - mzdárka / personalista - mzdár

Domov seniorov Archa

Miesto práce
Rozvodná 25, Bratislava
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
1 200 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vedenie personálnej a mzdovej agendy v systéme VEMA
- Zrážky zo mzdy, exekúcie, DDS
- Kontrola daňových vyhlásení zamestnancov
- Kontrola výstupných zostáv
- Spracovanie miezd a ich prípadná oprava
- Rozúčtovanie mesačných výkazov a odosielanie do jednotlivých zdravotných poisťovní, sociálnej poisťovne
- Mesačné odosielanie výkazov do DDS
- Rozúčtovanie odvodu dane zo závislej činnosti
- Vyhotovenie mzdových listov
- Sleduje dovolenky- ich nárok na čerpanie
- Evidenčné listy dôchodkového poistenia pri ukončení pracovného pomeru, prípadne na vyžiadanie Sociálnej poisťovne
- Vyhotovovanie a zasielanie Potvrdení o zdaniteľnej mzde za príslušný kalendárny rok pri ukončení pracovného pomeru, prípadne na vyžiadanie zamestnancov
- Podklady k spracovaniu rozpočtu miezd a odvodov
Spracúvanie prehľadov, výkazov a štatistík (napr. personálnej oblasti, mzdovej a oblasti)
- Výkaz o zrazenej dani – ročné zúčtovanie
- Výkazy pre štatistický úrad podľa ich predlôh
- Výkaz pre Treximu
Spracovanie personálnej agendy
- Prijímanie nových zamestnancov, vyhotovenie pracovnej zmluvy, pracovnej náplne, oznámenie o plate a ostatných platných pracovno-právnych dokumentov
- Sledovanie platových postupov
- Vyhotovenie prihlášok , odhlášok zamestnancov do poisťovní
- Vedenie osobných spisov zamestnancov podľa platných štandardov
- Zodpovednosť za kompletnosť dokladov pri nástupe do pracovného pomeru
- Zodpovednosť za správne zaradenie zamestnancov do platových tried a stupňov na základe praxe
Spracovanie dochádzkového systému:
- Zavedenie novo-nastúpeného zamestnanca do systému IS Cygnus
- Odhlásenie zamestnanca z dochádzkového systému IS Cygnus pri ukončení pracovného pomeru
- Spracovanie dochádzky zamestnancov v systéme IS Cygnus

Vybavenie korešpondencie podľa pokynov, alebo podľa všeobecných postupov .

Zodpovedá za manipuláciu a uchovávanie ukončených osobných spisov zamestnancov
a mzdových listov v príručnej registratúre .

Vedenie pokladničnej agendy.

Plní ďalšie úlohy, ktorými zamestnanca poverí riaditeľka domova alebo priamy nadriadený.

stravovanie na pracovisku 0,73 € / obed, príspevok na DDS, polročné a koncoročné odmeny

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Personalistika - Pokročilý
Mzdové účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

1

• Znalosť Zákonníka práce, Zákona o sociálnom poistení, odvodovej problematiky
• prax v personalistike a spracovaní miezd min. 1 rok
• komunikatívnosť, samostatnosť a flexibilita
• ovládanie programu VEMA

Domov seniorov Archa je zariadením sociálnej starostlivosti hlavného mesta SR Bratislavy od roku 1998 s kapacitou 83 obyvateľov v rámci trvalého pobytu, 24 obyvateľov na dočasný pobyt a 8 ľudí navštevuje Denný stacionár.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 1975609  Dátum zverejnenia: 29.1.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac