Kurátor

Divadelný ústav

Miesto práce
Jakubovo namestie 12, Bratislava
Termín nástupu
01.08.2017
V zmysle Zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní zamestnancov vo verejnom záujme a dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Tvorba zbierok, výskum, odborné spracúvanie, vedecké zhodnocovanie a sprístupňovanie múzejných zbierok alebo galerijných zbierok prírodných vied alebo spoločenských vied v príslušnom odbore.
• Komplexné vykonávanie odborných prieskumov stavu zbierkových predmetov, archívnych dokumentov, knižničných zbierok alebo mobiliárnych zbierok, určovanie konzervátorských postupov, tvorba faksimile a replík.
• Zodpovednosť za odborný zber, vedenie, evidenciu, katalogizačné spracovanie, uloženie, uchovávanie a ošetrenie zbierok.
• Zabezpečenie prieskumu pri získavaní nových diel, dokumentov, materiálov a knižných publikácií z oblasti scénografie a kostýmovej tvorby.
• Zodpovednosť za depozit pre uskladnenie scénografického fondu.
• Účasť na príprave a realizácii výstav na domácej a zahraničnej pôde.
• Participácia na odbornej, výskumnej, informačnej, teatrologickej, publikačnej a
propagačnej činnosti oddelenia spojenej s oblasťou scénografie a výtvarného
umenia.
• Zabezpečenie odborných konzultačných a servisných služieb v rámci
stanovených štúdijných hodín.
• Sleduje legislatívne zmeny súvisiace so spravovaním zverených fondov.
• Správu fondov vykonáva v súlade s platnými právnymi normami, vyhláškami a internými smernicami organizácie a Smernicou o odbornej správe fondov a zbierok Divadelného ústavu.

Informácie o výberovom konaní

Výberové konanie v druhej polovici júla.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Požadovaná prax so systémom CEMUZ (Centrálna evidencia múzejných zbierok ) - projekt Ministerstva kultúry SR, ktorého cieľom je vybudovanie jednotného vedomostného systému múzeí SR.

Divadelný ústav je celoslovenskou špecializovanou organizáciou v priamom riadení Ministerstva kultúry SR, ktorá sa ako jediná inštitúcia na Slovensku zaoberá dokumentáciou divadelnej kultúry od vzniku prvej profesionálnej scény v roku 1920. Systematicky zhromažďuje, ochraňuje a vedecky spracováva, využíva a sprístupňuje zbierkové, archívne a dokumentačné fondy vo vzťahu ku komplexnej dokumentácii dejín slovenského profesionálneho divadla. Fondy a zbierky sprístupňuje formou výstav. Vydáva odbornú teatrologickú literatúru, spracúva štatistické ukazovatele o slovenskom profesionálnom divadle. Zabezpečuje komplexný informačný systém o profesionálnom divadle na Slovensku, prezentáciu slovenského divadla v zahraničí.

Divadelný ústav je od roku 2002 na základe súhlasu Ministerstva vnútra SR, sekcie verejnej správy, odbor archívnictva a spisovej služby Archívom osobitného významu, od roku 2005 zaradený medzi špecializované verejné archívy a na základe osvedčenia akreditačnej komisie MK SR akreditovaným pracoviskom pre vedu a výskum. Od roku 2006 plní úlohy Múzea Divadelného ústavu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3111385  Dátum zverejnenia: 27.6.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: V zmysle Zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní zamestnancov vo verejnom záujme a dohodou