Chief Technology Officer (CTO)

DIGMIA s.r.o.

Miesto práce
Lazaretská 12, Bratislava
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

CTO bude zodpovedný za definovanie technického smerovania a technologickej stratégie pre vlastnú aj zákaznícku infraštruktúru a platformy. CTO bude zabezpečovať technologický rozvoj spoločnosti, najmä z pohľadu know-how zamestnancov a výberu technologických partnerov.

Popis práce:

• Príprava a aktualizácia technologickej roadmapy spoločnosti, návrh oblastí pre technologické inovácie
• Dizajn, výber, zabezpečenie prevádzky, upgrade-u a zálohovania internej infraštruktúry
• Výber a pravidelné hodnotenie dodávateľov technológií a systémov vrátane odsúhlasovania špecifikácie zadania, výberových kritérií a jednania s dodávateľmi
• Rozhodovanie o zmenách v konfigurácii infraštruktúry smerujúcich k jej optimalizácii
• Definovanie požiadaviek na znalosti a zručnosti technických pracovníkov, konzultácie pri výbere zamestnancov vrátane účasti na pohovoroch a podpora pri onboardingu zamestnancov
• Zabezpečenie odborného rozvoja zamestnancov, t.j. transfer technického know-how, mentoring a organizácia technických workshopov
• Určenie technických pravidiel, štandardov pre dokumentáciu k projektom a interným systémom/infraštruktúre
• Podieľanie sa na príprave a aktualizácii technologických a riadiacich procesov spoločnosti ako aj aktualizácia opatrení v oblasti bezpečnosti, kontinuity prevádzky a obnovy po haváriách.

Ponúkame:
• Prístup k zaujímavej zákazníckej báze – spravujeme niektoré z najväčších a technologicky najzaujímavejších serverových fariem na Slovensku
• Zaujímavé vychytávky v office – chillout zóna s ping-pongom, firemná 3D tlačiareň, gigabitový internet a ďalšie hračky, po ktorých túži každý geek
• Práca s vysoko kvalifikovaným tímom špecialistov
• Možnosť profesijne rásť, učiť sa a spoznávať nové technológie
• Možnosť získať certifikácie a školenia v technických (siete, systémy) aj manažérskych oblastiach
• Motivačný systém ocenenia s ohľadom na kvalitu, efektivitu vlastnej práce a výsledkov tímu

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Administrácia LAN/WAN - Pokročilý
Administrácia UNIX/Linux - Pokročilý
Klient/server administrácia - Pokročilý

Počet rokov praxe

6

Požiadavky:

• Prax s prácou s UNIX-like systémami (Linux, Solaris, *BSD) a sieťami
• Minimálne 4-ročná skúsenosť so správou serverových služieb
• Porozumenie bezpečnostným princípom
• Znalosť dohľadových systémov a princípov ich fungovania
• Skúsenosť s implementáciou technických štandardov a technologických procesov výhodou
• Minimálne 3-ročná skúsenosť s vedením technologicky zameraného tímu
• Profesionalita, schopnosť riadiť a koordinovať prácu v tíme
• Ďalšie znalosti:
o Anglický jazyk - aktívne
o Vodičský preukaz sk. B
o Celková prax v oblasti IT podľa horeuvedených požiadaviek min. 6 rokov

Osobnostné predpoklady:

• Výborné komunikačné zručnosti a schopnosť riešiť názorové rozdiely v rámci tímu
• Schopnosť stanovovať priority a motivovať členov tímu k dosiahnutiu firemných cieľov
• Iniciatíva a zameranie na vytváranie podmienok pre kreativitu a odborný rozvoj tímu
• Neprekonateľná túžba učiť sa a skúšať nové veci a neustále profesijne aj osobnostne rásť

Príbeh Digmie začal v roku 2006, kedy sa v správnom čase a na správnom mieste stretli dvaja zakladatelia Vlado a Juraj – IT nadšenci. Vytvorili unikátne pracovné prostredie plné slobody a osobnej zodpovednosti.
Odvtedy pomáhame firmám budovať a spravovať ich infraštruktúru, a to spoľahlivo, bezpečne a s dôrazom na vysokú dostupnosť. Od systémov založených na „open source“ technológiách sme sa posunuli k výstavbe hybridných riešení.
Vďaka tomu vieme v súčasnosti skonzultovať, kreatívne navrhnúť a spoľahlivo spravovať aj riešenia klientov v cloudových prostrediach.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 2578647  Dátum zverejnenia: 28.6.2016