Charitatívno-sociálny pracovník

Diecézna charita Žilina

Dom charity sv. Vincenta, Dom charity sv. Vincenta, Bratislavská, Žilina
Termín nástupu
07.02.2024
Mzdové podmienky (brutto)
866 EUR/mesiacpríplatky (nočné, víkendové, sviatky)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- výkon práce v sebe zahŕňa priamy kontakt s klientom v nocľahárni pre mužov v Dome charity sv. Vincenta, Predmestská 12, Žilina( (iba nočné služby, aj vrátane víkendov a sviatkov !!!)
- samostatne zabezpečuje prevádzku v nocľahárni až do uzatvorenia v ranných hodinách
- vedenie dokumentácie o klientoch
- poskytovanie základného sociálneho poradenstva
- samostatný výkon odborných činností

pracovné prostredie, vzťahy na pracovisku, poslanie organizácie

Žiadosť a životopis zasielajte poštou alebo e-mailom do: 26.01.2024 na adresu : Diecézna charita Žilina, Vysokoškolákov 3, 010 01 Žilina, tel.: 041/ 723 12 34, e-mail: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Sociálna práca

- vzťah k práci so špecifickou skupinou klientov (ľudia v núdzi a bez domova)
- kresťanské a sociálne cítenie
- dobré organizačné a komunikačné schopnosti, aktívne pracovné nasadenie
- odolnosť voči stresu, asertívne správanie
- vysokoškolské vzdelanie I. alebo II. stupňa v odbore Sociálna práca, sociálne služby a poradenstvo, sociálna pedagogika, špeciálna pedagogika, liečebná pedagogika, andragogika, sociálna a humanitárna práca, sociálno-právna činnosť, charitatívno-misijná činnosť Sociálna práca - vítané

Diecézna charita Žilina (ďalej "DCH Žilina") je samostatnou právnickou osobu s vlastnou právnou subjektivitou, zriadenou žilinským diecéznym biskupom podľa zákona č. 308/1991 Zb. o slobode náboženskej viery a náboženských spoločnostiach a Kódexu kanonického práva. Sídlo DCH Žilina je v Žiline a svoju činnosť vykonáva na území Žilinskej diecézy.
DCH Žilina je jedným zo subjektov združených v Slovenskej katolíckej charite.

Poslaním DCH Žilina je poskytovať charitatívne, sociálne, zdravotnícke, výchovno-vzdelávacie služby a humanitárnu pomoc všetkým ľuďom bez ohľadu na rasu, národnosť, pohlavie, náboženstvo a politické zmýšľanie.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 1346228  Dátum zverejnenia: 12.1.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 866 EUR/mesiac