Finančný analytik & špecialista fakturácie pre divíziu DHL Freight

Miesto práce
Galvaniho 17/A, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavné úlohy a činnosti:
- Priebežne analyzuje a kontroluje správnost dát v interných IT systémoch, ktoré bude mať k dispozícii,
- Pripravuje a kontroluje podklady pre fakturáciu týkajúcu sa operácií a transakcií v smere ku zákazníkovi, proaktívne komunikuje so zákazníkom,
- Zodpovedá za kompletnú fakturáciu zákazníkovi (v zmysle zmluvy a zákona),
- Zabezpečuje podklady na účtovanie (na strane nákladov), proaktívne rieši ad hoc vzniknuté problémy v systémoch, komunikuje s dodávateľmi,
- Zabezpečuje, aby všetky pracovné postupy pre zverené produkty boli dodržiavané so zreteľom na pravidlá týkajúce sa platných postupov a dokumentov,
- Pro-aktívne reaguje na všetky problémy a nedostatky, ktoré môžu vzniknúť v zverených procesoch,
- Zabezpečuje podklady na mesačnú, štvrťročnú a ročnú účtovnú uzávierku s dokumentáciou za zverenú oblasť,
- Aktívne komunikuje s kolegami z finančného oddelenia ako aj operatívy,
- Pripravuje ad-hoc reporty podľa požiadaviek,
- Spolupracuje pri interných a externých auditoch,
- Zabezpečuje archiváciu vytvorených dokumentov;

Ponúkame:
- Prácu v medzinárodnej spoločnosti s vedúcim postavením na trhu,
- Možnosť osobného rozvoja a profesného rastu podporeného firemným vzdelávacím programom,
- Zodpovedajúce platové ohodnotenie a zamestnanecké výhody,
- Stravné lístky plne hradené zamestnávateľom,
- Životné poistenie,
- Príspevok na jazykové kurzy;

Ak Vás pozícia zaujala a Váš profil je vyhovuje požiadavkám tejto pozície, zašlite nám svoj životopis, radi Vás zaradíme do výberového konania.

Zaslaním svojho životopisu súhlasíte so spracovaním vašichosobných údajov v databáze spoločnosti DHL Express (Slovakia), spol. s r.o. v súlade so zákonom 122/2013, Z.z.

Vopred ďakujeme všetkým, ktorí nám zašlú svoj životopis. Nakoľko je pre nás veľmi dôležité, aby kandidát spĺňal požiadavky pozície, kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Expert
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Ideálny kandidát:
- Má vynikajúce logické myslenie, analytické myslenie a organizačné schopnosti,
- Má pokročilé znalosti práce s Microsoft Excel,
- Má proaktívny prístup k práci a je komunikatívny,
- Má skúsenosti s prípravou finančných analýz a fakturáciou,
- Zaujímajú ho detaily a kladie dôraz na kvalitný výsledok práce,
- Efektívne plánuje prácu a dodržiava termíny,
- Rád spolupracuje s viacerými kolegami a inými oddeleniami,
- Dokáže sa veľmi dobre orientovať v číslach a chápe ich súvislosti,
- Vie rýchlo reagovať na zmeny a implementovať ich,
- Je schopný efektívne pracovať aj v stresových situáciach,
- Zaujíma ho oblasť financií a rád sa učí nové veci,
- Plynule komunikuje v anglickom jazyku;

DHL je vedúcou obchodnou značkou v odvetví logistiky. Naša DHL rodina, pozostávajúca z rôznych divízií, ponúka jedinečné portfólio logistických služieb - doručovanie vnútroštátnych i medzinárodných balíkov, prepravu e-commerce objednávok, špeciálne riešenia plnenia požiadaviek zákazníkov, medzinárodnú expresnú prepravu, pozemnú, leteckú a námornú prepravu vrátane riadenia priemyselných zásobovacích sietí. So svojimi 380 000 zamestnancami v 220 krajinách a teritóriách po celom svete, DHL spája ľudí a obchod bezpečne a spoľahlivo, umožňujúc tak globálny tok obchodovania. So špecializovanými riešeniami pre vyspelé trhy a priemysel vrátane technológií, biologických vied a zdravotníctva, energetiky, automobilového priemyslu a maloobchodu, preukázaním oddanosti v oblasti podnikovej zodpovednosti a bezkonkurenčnou prítomnosťou na rozvíjajúcich sa trhoch je DHL rozhodne v pozícii “Logistickej spoločnosti pre celý svet”.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Marcel Saltiel
E-mail: poslať životopis
ID: 2452031  Dátum zverejnenia: 26.7.2016