Opatrovateľ v zariadení sociálnych služieb pre ľudí bez domova

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Bratislavský kraj, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
dohodou
Ponúkaný plat (brutto)
525 EUR + variabilná zložka do výšky 85 EUR

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vykonávanie rutinných prác pri vytváraní, prehlbovaní a upevňovaní základných hygienických návykov pri starostlivosti o klienta
Zabezpečovanie základných životných potrieb klienta a prác súvisiacich so stravovaním a bývaním klienta, zabezpečovanie hygienických podmienok
Podieľanie sa na udržiavaní životných aktivít klienta
Sprevádzanie klientov na odborné lekárske vyšetrenia, pri vybavovaní úradných záležitostí, na kultúrne, spoločenské, športové a iné podujatia
Spolupráca pri sprostredkovaní a zabezpečovaní odbornej pomoci pre klienta
Vedenie príslušnej dokumentácie
Rozvíjanie individuálnych manuálnych zručností klienta
Zabezpečovanie komplexnej starostlivosti o bezprostredné okolie klienta
Riešenie jednoduchých zdravotných problémov
Vykonávanie pohybovej aktivizácie klienta
Roznášanie a servírovanie stravy klientovi
Pomoc klientom pri stravovaní, podávaní predpísaných liekov, zabezpečovaní primeraných spoločenských kontaktov
Pomoc pri presune klientov na invalidný vozík alebo lôžko
Prechádzky s klientmi v areáli zariadenia sociálnych služieb a mimo neho
Zabezpečovanie starostlivosti o hygienu ubytovacích a kancelárskych priestorov zariadenia sociálnych služieb (vrátane upratovacích prác)
Práca na denné a nočné zmeny

Práca v mladom, dynamickom a priateľskom kolektíve
Práca v organizácii s väzbami na zahraničné organizácie venujúce sa práci so znevýhodnenými a sociálne vylúčenými skupinami
Zaškolenie
Možnosť účasti na rôznych školeniach a kurzoch zodpovedajúcich vykonávanej práci
Teambuildingové aktivity

Kontaktovať budeme iba záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky uvedené vyššie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy

schopnosť sociálneho kontaktu, komunikatívnosť, empatia, kultivované a pohotové vystupovanie, písomný a slovný prejav, istota a rozhodnosť, schopnosť pracovať v tíme, samostatnosť, schopnosť prijať zodpovednosť, praktické myslenie, odolnosť voči mentálnej záťaži, sebakontrola, flexibilita
Bezúhonnosť
Vodičský preukaz skupiny B - výhodou
Technické spôsobilosti - výhodou

Depaul Slovensko pomáha ľuďom v núdzi - ľuďom bez prístrešia, znevýhodneným a sociálne vylúčeným. Jeho cieľovou skupinou sú ľudia dlhodobo žijúci ako bezdomovci, trpiaci závislosťami, zanedbaní po fyzickej aj psychickej stránke.

Depaul Slovensko prevádzkuje nízkoprahové zariadenia pre ľudí bez domova. Organizácia vznikla v roku 2006 ako reakcia na krízovú situáciu, kedy na následky zimy zomrelo v Bratislave 19 bezdomovcov. Každý deň zabezpečuje nocľah a stravu pre 200-250 klientov. Od založenia to už je viac ako 400.000 nocľahov.

Materskou spoločnosťou je Depaul International, ktorá má pobočky aj v iných krajinách - vo Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku, na Ukrajine a v USA.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Kapitulská 308/18
814 14 Bratislava

Kontakt

Poslať spoločnosti životopis
ID: 3104197   Dátum zverejnenia: 16.6.2017