Pomocný pracovník v zariadení sociálnych služieb pre ľudí bez domova

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Kapitulská 18, Bratislava
Termín nástupu
ihneď, resp. podľa dohody
Ponúkaný plat (brutto)
od 490 EUR/mesiac + osobné ohodnotenie až do výšky 130 Eur (po skončení skúšobnej doby)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavná náplň práce:
Pomocné činnosti spojené s poskytovaním sociálnych služieb v zariadení sociálnych služieb pre ľudí bez domova
Administratívne činnosti spojené s registráciou klienta, vedenie požadovanej evidencie, práca s registračnou pokladnicou a zobrazovacími zariadeniami, hmotná zodpovednosť za zverenú hotovosť
Zabezpečovanie starostlivosti o osobnú hygienu klienta
Zabezpečovanie starostlivosti o hygienu okolitého prostredia klienta (vrátane upratovacích prác)
Asistencia pri opatrovateľských činnostiach podľa potreby
Pranie osobného ošatenia klienta a inej bielizne
Výdaj a/alebo príprava stravy, výdaj potravín a ošatenia
Zabezpečovanie starostlivosti o hygienu ubytovacích a kancelárskych priestorov zariadenia sociálnych služieb (vrátane upratovacích prác)
Ostatné:
Práca na nočné a denné zmeny (s prevahou nočných zmien)

práca v mladom, dynamickom kolektíve
práca v najväčšom zariadení sociálnych služieb tohto druhu na Slovensku
Práca v organizácii s väzbami na zahraničné organizácie venujúce sa práci so znevýhodnenými a sociálne vylúčenými skupinami
Zaškolenie
Možnosť účasti na rôznych školeniach a kurzoch zodpovedajúcich vykonávanej práci
teambuildingové aktivity

Váš životopis spolu s motivačným listom zasielajte na emailovú adresu: jan.hulman@depaulslovensko.org. Kontaktovať budeme iba záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky uvedené vyššie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

nerozhoduje

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Excel - základy

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Schopnosť sociálneho kontaktu, kultivovanosť a pohotovosť vystupovania, písomný a slovný prejav, istota a rozhodnosť, schopnosť pracovať v tíme, samostatnosť, schopnosť prijať zodpovednosť, praktické myslenie, krátkodobá a dlhodobá pamäť, odolnosť voči mentálnej záťaži, sebakontrola, flexibilita, bezúhonnosť.
Aktívny vodič (sk. B) - výhodou
Technické spôsobilosti - výhodou.

Depaul Slovensko pomáha ľuďom v núdzi - ľuďom bez prístrešia, znevýhodneným a sociálne vylúčeným. Jeho cieľovou skupinou sú ľudia dlhodobo žijúci ako bezdomovci, trpiaci závislosťami, zanedbaní po fyzickej aj psychickej stránke.

Depaul Slovensko prevádzkuje nízkoprahové zariadenia pre ľudí bez domova. Organizácia vznikla v roku 2006 ako reakcia na krízovú situáciu, kedy na následky zimy zomrelo v Bratislave 19 bezdomovcov. Každý deň zabezpečuje nocľah a stravu pre 200-250 klientov. Od založenia to už je viac ako 400.000 nocľahov.

Materskou spoločnosťou je Depaul International, ktorá má pobočky aj v iných krajinách - vo Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku, na Ukrajine a v USA.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Kapitulská 18
814 14 Bratislava
ID: 2739092   Dátum zverejnenia: 27.9.2016