Vedúci kontroly kvality v laboratóriách, potravinárska výroba

DEKRA kvalifikácia a poradenstvo s.r.o.

Miesto práce
okres Prešov
Termín nástupu
Ihneď

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riadi a kontroluje činnosť 4 laboratórií, dodržuje a riadi sa príslušnými internými smernicami a manuálmi spoločnosti.
Organizuje personálny chod laboratórií a ich materiálneho a prístrojového vybavenia.
Verifikuje presnosť analýz pomocou kruhových analýz a štandardných vzoriek na úrovni plánom stanovenej činnosti alebo vyššími inštrukciami v rámci spoločnosti i na medzinárodnej úrovni.
Vyhodnocuje systém referenčných vzoriek a zabezpečuje presnosť vykonávaných analýz a internú kontrolu.
Riadi, rozvíja a zlepšuje prácu oddelenia kontroly kvality a reklamácií produktov s cieľom neustáleho rozvoja a zlepšovania výkonu oddelenia.
Koordinuje systém kontroly kvality dodávateľov vstupných surovín, pomocných materiálov a obalových materiálov za účelom preventívnej kontroly v rámci systému riadenia kvality dodávateľov. Vykonáva audity vybraných kľúčových dodávateľov.
Implementuje, udržiava a rozvíja systém riadenia kvality ( ISO 9001). Podporuje metodicky potravinársku výrobu, jednotlivé procesy, v oblasti riadenia kvality. Spolupracuje s inými úsekmi v rámci ochrany ŽP, bezpečnosti práce a bezpečnosti potravín.
Kontroluje a systémovo rieši problémy so štandardnosťou výrobku – interné nezhody.
Vyhodnocuje kompatibilitu s globálnymi technickými štandardmi materskej spoločnosti.
Pripravuje a dodržiava rozpočet fixných nákladov, plánuje a realizuje investície na zverenom oddelení za účelom zaistenia prístrojového vybavenia a rozvoja oddelenia.
Spolupracuje s orgánmi potravinového dozoru, auditórskymi spoločnosťami, orgánmi štátnej a miestnej správy za účelom plnenia legislatívnych požiadaviek.

Práca pre dynamickú a perspektívnu spoločnosť
Motivujúce platové ohodnotenie
Bohatý sociálny program

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Ostatná priemyselná výroba

Potravinárska výroba. Perspektívny zamestnávateľ s veľmi dobrým renomé v regióne.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

potravinárstvo, chémia, hygiena potravín

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Min. 3-ročná prax v odbore ( ideálne na manažérskej pozícii)
Skúsenosti v oblasti manažérskych systémov a bezpečnosti potravín (EMS, OHSAS, HACCP)
Znalosť potravinárskej legislatívy, systému manažérstva kvality a bezpečnosti potravín, ako i laboratórnych analýz je nevyhnutná
PC znalosti ( MS Office )

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 1714643  Dátum zverejnenia: 12.5.2014