Finančný analytik

Veolia Energia Slovensko, a. s.

Einsteinova 25 - Digital park II., 851 01 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
1.10.2014

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Administrácia Manažérskeho Informačného Systému (MIS), podieľanie sa na rozvoji a zlepšovaní controllingových nástrojov a reportov;
  • Administrácia systému, spracovávanie a aktualizácia dát v MIS;
  • Komunikácia s dodávateľom MIS v zmysle technického helpdesku;
  • Základné školenie nových užívateľov MIS;
  • Podieľanie sa na rozvoji MIS o ďalšie oblasti;
  • Spolupráca pri tvorbe pravidelných reportov, rozpočtov a ich aktualizácii s využitím MS Office, MS Dynamics Navision a VECTOR;
  • Správa a napĺňanie dátového skladu, automatizácia reportovacieho systému formou programovania v prostredí systému MIS (Visual Basic for Applications);
  • Identifikácia rozdielov skutočnosti oproti plánu a skutočnosti min. roka a ich analýza;
  • Spolupráca na metodickom usmerňovaní ostatných útvarov spoločnosti pri tvorbe rozpočtu a rolling forecastov;
  • Metodická spolupráca s oddelením účtovníctva a regionálnymi kontrolórmi a energetikmi;
  • Ad hoc ekonomické analýzy podľa požiadaviek akcionára/manažmentu;
  • účasť na projektoch podľa potreby z pohľadu prepočtov ekonomickej návratnosti.

  • podľa platnej KZ
Iné výhody:
  • možnosti vzdelávania a osobného rastu na báze každoročných hodnotiacich pohovorov
  • práca v medzinárodnej spoločnosti
  • práca v dynamickom tíme
  • príjemné pracovné prostredie, dobrá dostupnosť.

Informácie o výberovom konaní

Ďakujeme Vám za prejavený záujem o prácu v skupine DALKIA.

Na základe CV dôkladne posúdime Vaše skúsenosti, znalosti a predpoklady na obsadzovanú pracovnú pozíciu.
V prípade, ak spĺňate požiadavky na pracovnú pozíciu, s radosťou Vás pozveme na osobný pohovor najneskôr do 15 dní od prijatia Vášho životopisu alebo Vás budeme informovať o ďalšom postupe vo výberovom konaní.

Ak Vás nebudeme do 30 dní kontaktovať, vybrali sme kandidátov, ktorých skúsenosti a znalosti najlepšie zodpovedajú požiadavkám našej spoločnosti. V zmysle zákona 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov bude Vaša žiadosť skartovaná.

O výsledku výberového konania budete informovaný písomne.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický smer (financie, kontroling)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Francúzsky jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Expert
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

  • VŠ vzdelanie ekonomického smeru;
  • anglický jazyk alebo francúzsky jazyk aktívne;
  • nadštandardná znalosť práce s MS Excel;
  • skúsenosti s programovaním (VBA);
  • znalosť MS OFFICE nutnosť (Word, Power Point);
  • silné analytické myslenie, aktívny prístup, samostatnosť, zodpovednosť, presnosť, organizovanosť;
  • reportovacie, prezentačné, komunikačné a argumentačné zručnosti;
  • zakladná znalosť IFRS štandardov výhodou.

Skupina Veolia Energia na Slovensku, energetická divízia medzinárodnej skupiny Veolia, poskytuje služby obciam, mestám a priemyselným zákazníkom v oblasti energetiky s cieľom prinášať efektívne energetické riešenia a širokú paletu služieb s vysokým štandardom nárokov na ochranu životného prostredia.

Uplatňujeme využívanie obnoviteľných zdrojov energie, hlavne biomasy. Optimalizujeme technickú, ekonomickú a environmentálnu prevádzku zverených zariadení.
Naše služby zahŕňajú zabezpečenie centrálneho zásobovania teplom, výrobu tepla, stlačeného vzduchu, elektrickej energie, chladu a pary, tzv. priemyselných médií a energií. Zabezpečujeme plynulú prevádzku tepelnotechnických zariadení, kogeneračných jednotiek, klimatizačných a elektrických zariadení až po komplexnú správu budov.

Poskytujeme energetické služby na Slovensku už viac ako 20 rokov.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Barbora Dávid
E-mail: poslať životopis
ID: 1826039  Dátum zverejnenia: 8.9.2014