V súčasnosti hľadáme:

Colný deklarant v logistickom parku Lozorno (m/ž)

DACHSER Slovakia a.s.
Miesto práce
DACHSER Slovakia a.s., Lozorno
Termín nástupu
dohodou
1 400 EUR/mesiac(od 1300€ + 100€ osobné ohodnotenie, vianočné odmeny, ročná valorizácia mzdy). Konečná výška mzdy sa bude odvíjať od praxe a skúseností uchádzača a bude predmetom partnerskej diskusie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre našu centrálnu pobočku pozemných prepráv v Lozorne hľadáme skúsenejšieho colného deklaranta, ktorému učaroval svet prepravy a logistiky, má chuť rásť a rozvíjať sa spolu s nami. Mal by to byť zodpovedný, dôsledný a systémovo uvažujúci človek, ktorý hľadá stabilitu v práci, dobrý kolektív a príjemnú rodinnú atmosféru.

Náplň práce:
  • Komunikácia s colným úradom na dennej báze,
  • zaradovanie tovaru podľa colného sadzobníka,
  • získavanie a kompletizovanie podkladov pre import, export a tranzit a následné prejednanie na colnom úrade,
  • vedenie evidencie a archivovanie jednotlivých colných prípadov,
  • kontrola včasnej úhrady colného dlhu príjemcom,
  • kontrola správnosti údajov na mandátnej zmluve a jej následné podpísanie oboma stranami,
  • správnosť a presnosť pri vystavovaní hlásení INTRASTAT a následné elektronické odoslanie na colný úrad,
  • občasná komunikácia v anglickom jazyku (prevažne písomná forma), nutná aspoň základná znalosť.

Čo u nás nájdete:
  • Atraktívne pracovné prostredie,
  • práca v priateľskom kolektíve,
  • zázemie v stabilnej spoločnosti, ktorá si zakladá na rodinnej atmosfére a rešpektuje Vaše súkromie,
  • komplexné zaškolenie pri nástupe,
  • pravidelná ročná valorizácia miezd,
  • zdravotné voľno 3 na doliečenie,
  • vernostné finančné odmeny,
  • ročné odmeny,
  • vstup do fitness, wellness centier,
  • darčekové poukážky,
  • príspevok na jazykové vzdelávanie,
  • bezplatné parkovanie v areáli pracoviska,
  • možnosť ďalšieho rozvoja, ak budete mať záujem.

Ak Vás naša pracovná ponuka zaujala, pošlite nám svoj životopis. Kontaktovať budeme iba vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú podmienky uvedené v inzercii. Ďakujeme za pochopenie.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.4.2024 (ostávajú ešte 3 dni)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

Odborné vzdelanie z oblasti logistiky alebo zasielateľstva

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2) a Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy
Colný kódex EÚ - Pokročilý
Intrastat - Pokročilý
Komunikačné schopnosti - Pokročilý
Logické myslenie - Pokročilý
Odolnosť voči stresu - Pokročilý
Dôslednosť - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

colný deklarant, colník

Počet rokov praxe

2

  • prax na pozícii colného deklaranta min. 2 roky, prax v colnom preclievaní potrebná
  • ovládanie colného zákona a legislatívy v colnej oblasti, znalosť colných predpisov
  • práca s colným softvérom
  • komunikatívnosť, dôslednosť, flexibilita

Spoločnosť DACHSER patrí medzi najväčších globálnych poskytovateľov logistických služieb, s takmer 33 000 zamestnancami a 379 pobočkami doma i v zahraničí. DACHSER ponúka širokú škálu služieb v rámci dodávateľských reťazcov individuálne prispôsobených potrebám zákazníkov. Súčasťou týchto služieb sú rozsiahle tranzitné siete, od európskej a svetovej cestnej prepravy až po nákladnú leteckú, námornú a železničnú prepravu, obchodnú divíziu potravinovej logistiky, kontraktnú a informačnú logistiku.

Informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov sú dostupné na našej webovej stránke www.dachser.sk.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
Pošlite nám svoj životopis teraz
Pridajte sa k nám a spoločne udávajme tempo globálnej ekonomike
www.dachser.sk/kariera
ID: 4754149  Dátum zverejnenia: 8.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac