Vedúci ekonomického oddelenia

CULTUS Ružinov, a.s.

Miesto práce
Ružinovská 28, 820 09 Bratislava II, Bratislava
Termín nástupu
asap
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zodpovednosť za riadne vedenie účtovníctva za chod ekonomického oddelenia spoločnosti. Zodpovednosť za analýzy, kontroling a návrhy nápravných opatrení. Zodpovednosť za mesačné a ročné účtovné, mzdové a kontrolingové uzávierky.
Zodpovednosť za spracovanie daňového priznania, spracovanie priznaní DPH, a mesačných hlásení hospodárenia. Tvorba internej koncepcie finančnej a daňovej politiky. Riadenie cash flow a platobného styku. Sledovanie stavu pohľadávok organizácie a ich riešenie. Ekonomická podpora pre ostatné oddelenia a participácia na ich strategických plánoch v oblasti ekonomiky. Tvorba štatistík, analýz a správ na pravidelnej báze pre potreby manažmentu organizácie. Zodpovednosť za pravidelné hlásenia pre poisťovne a štatistický úrad. Sledovanie odvodových povinností organizácie a riadenie ich plnenia. Tvorba interných účtovných noriem a metodických pokynov. Spolupráca s daňovým úradom, audítormi. Kontrola čerpania finančných prostriedkov a vypracovanie interných predpisov a smerníc zodpovedajúce ekonomickému úseku. Zodpovednosť za dodržiavanie platných ekonomických predpisov. Zodpovednosť za správnosť zúčtovania projektov, verejných zbierok a grantov
Príprava ekonomických podkladov, reportov a analýz pre vedenie, zriaďovateľa a predstavenstvo. Spolupráca s audítormi, s finančnými inštitúciami (bankové záruky, úverové produkty), s daňovým úradom. Spracováva ekonomické podklady pre výročné správy organizácie.
Zodpovednosť za personálne a mzdové oddelenie
- komplexné spracovanie personálnej a mzdovej agendy,
- komunikácia so ZP, SP, daňovým úradom apod.,
- inzerovanie voľných pracovných miest, organizácia náboru nových zamestnancov,
- výber a zabezpečenie školení pre zamestnancov, zabezpečenie vzdelávania,
- participácia na tvorbe systému odmeňovania a motivácie,
- kontrola a spracovávanie dochádzky zamestnancov, príprava podkladov pre mzdy,
- spracovávanie reportov a štatistík,
- komunikácia s vedením spoločnosti, vedúcimi jednotlivých oddelení a personálnymi agentúrami,
-zabezpečovanie pracovnoprávnych úkonov spojených so vznikom a zánikom pracovného pomeru,
-zodpovedanie za archivovanie a dodržiavanie ochrany osobných údajov zamestnancov,
-spracovanie a vedenie komplexnej mzdovej agendy,
-spracovávanie ELDP, archivovanie dokladov, evidencia a aktualizácia mzdových listov,
-sledovanie legislatívnych zmien, ich aplikácia pre potreby spoločnosti,
-pripravovanie mesačných mzdových uzávierok a reportov,
- evidovanie a spracovávanie zrážok zo mzdy (stravné lístky, zálohy na mzdy, bezúročné pôžičky, vyúčtovania, exekúcie a pod.)

Informácie o výberovom konaní

K žiadosti o zaradenie do výberového konania priložte:
• profesijný štruktúrovaný životopis so zameraním na pracovné skúsenosti, pracovnú náplň, oblasť zodpovednosti,
• súhlas so spracovaním osobných údajov podľa § 11 ods. 4 z. č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov.

Kompletné žiadosti s prílohami zasielajte resp. doručte osobne na sekretariát v zalepenej obálke s označením „Výberové konanie" alebo mailom na [email protected], a to v termíne do 10.02.2016 na adresu:
Cultus Ružinov a.s.
Ružinovská 28
820 09 Bratislava
alebo mailom na [email protected].

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické

Ostatné znalosti

Fakturácia - Expert
Hospodárska korešpondencia - Expert
Podvojné účtovníctvo - Expert
Skladové hospodárstvo - Expert
Microsoft Outlook - Pokročilý
OpenOffice.org Base - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý

Počet rokov praxe

3

- ovládanie programu Trimel na pokročilej úrovni,
- znalosť účtovania v programe,
- znalosť príslušnej legislatívy,
- samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, odolnosť voči stresu, flexibilita,
- vysoké pracovné nasadenie, dobré komunikačné schopnosti,
- ochota neustále sa vzdelávať,
- znalosť Zákonníka práce.

CULTUS Ružinov a.s. je spoločnosť, ktorej jediným akcionárom je MČ Bratislava-Ružinov. Jej úlohou je predovšetkým organizovanie podujatí pre mestskú časť. Zároveň spravuje dom kultúry a spoločenské domy na základe zmluvy o komplexnom nájme majetku, schválenej miestnym zastupiteľstvom MČ Bratislava-Ružinov.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 2422075  Dátum zverejnenia: 17.2.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou