Office Asistant

Cottonworks, s.r.o.

Miesto práce
Račianska 96, Bratislava, Bratislavský kraj
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
01.09.2016

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

We are looking for a team member in our company for the position of assistant who is able to prepare price offers; order contracts , production orders, preparing orders; keeping up with the clients; (mostly paperwork) as a bridge between - client and our factory in Istanbul - and also collecting the invoices - keeping the dates for payments - preparing invoices .

Informácie o výberovom konaní

All candidates will have personal interview at our office.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Fakturácia - Základy
Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Podvojné účtovníctvo - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

The reuqirements are:

-To be able to prepare price offers, order contracts and deliveries, be in connection with Customs - Transporter companies - Client .
-To be able to keep the dialogue with clients - reaching up new clients, arranging meetings
-Regulary making mailings
-To be able to have good business dialogues
-Good command of English
-Having experience in Marketing, Communication, Sales - And being graduated from a related university (Not strictly needed)
-Being able to work with salary+provision system
-Having active B Class driving licence
-All candidates should be able to use MS Office Programs - Good Command of Excel is a plus
-This position also suitable for the new graduates.
-Good command of German is also a plus.

All candidates can send their CV's to the email adress of [email protected]

Naša firma pôsobí na Slovensku už 10 rokov a ponúka komplexné služby výrobnej spoločnosti akými sú napríklad výroba reklamného textilu, pracovných odevov a ďalší rôzny textilný sortiment s dodaním do celej Európy. Medzi našich klientov patria nadnárodné spoločnosti z celého sveta a ročne dodáme viac ako 2 milióny kusov textilu do Európy. Klientom ponúkame aj iné výrobky okrem tých textilných primárne z Turecka a iných krajín.
www.cottonworks.sk
www.cottonworks.eu

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 1726326  Dátum zverejnenia: 2.8.2016