Hlavný účtovník

CORD BLOOD CENTER

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
november 2015
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zodpovednosť za komplexné vedenie účtovnej agendy viacerých spoločností v skupine (podvojné účtovníctvo)
Účtovanie a evidencia majetku
Účtovanie pridelenej účtovnej agendy
Spracovanie daňových priznaní k DPH a súvisiacich výkazov
Spracovanie mesačných a ročných účtovných závierok v požadovaných termínoch
Spracovanie lokálnej účtovnej závierky, príprava finančných výkazov
spolupráca pri príprave daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb
Príprava daňového priznania k dani z motor. vozidiel
Spracovanie štatistických výkazov, kontrola dodržiavania štatutárnych povinností v zmysle platnej legislatívy
Komunikácia s orgánmi štátnej, verej. správy, s externými inštitúciami (v účtovnej a daňovej oblasti)
Vedenie menšieho tímu ľudí, kontrola a motivácia ľudí
Spolupráca s auditormi a daňovými poradcami, príprava podkladov pre audit
Príprava ad-hoc prehľadov/analýz podľa potrieb vedenia spoločnosti
Príprava interných smerníc a metodických pokynov v súlade s vnútroskupinovými pravidlami a zabezpečenie ich dodržiavania
Priebežná kontrola účtovných zápisov
Inventarizácia záväzkov, pohľadávok, majetku spoločností pri vedení účtovníctva

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Expert
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

4

• samostatná, spoľahlivá, energická osobnosť
• praktické skúsenosti s vedením kompletného účtovníctva min.3-5 roky
• dobrý prehľad v účtovnej a daňovej legislatíve
• dobrá znalosť práce s MS Excel - nevyhnutné
• pozitívny prístup k zmenám, proaktívny prístup k zlepšovaniu
procesov a odstraňovaniu nedostatkov
• ochota pomáhať a podporovať sa v rámci tímu
• znalosť anglického jazyka
• analytické myslenie

Cord Blood Center Group je moderná biotechnologická firma, ktorá je druhou najväčšou bankou pupočníkovej krvi v Európe s viac ako 150 000 klientami. So svojimi pobočkami v Rakúsku, Taliansku , Rumunsku, Maďarsku a Českej Republike sa radí medzi popredných inovátorov a poskytovateľov svojich služieb v celej Európe, ako aj ďalších krajinách. Banka má licencované tkanivové banky (laboratóriá a sklady) v Rakúsku, Česku, na Slovensku a v Rumunsku.
Náš rozvoj podporujeme kvalitným tímom, ktorý momentálne rozširujeme a hľadáme kvalitných profesionálov s chuťou pracovať.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 1714366  Dátum zverejnenia: 17.9.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou