Špecialista PLC - Programátor priemyselných riadiacich systémov

Constellium Extrusions Levice s.r.o.

Miesto práce
Levice
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
od 1100 €/mesiac/brutto + výkonnostný bonus + príplatky

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Aktualizácia riadiacich programov pre stroje a výrobné linky s prepojením na plynulosť výrobného procesu. Aktualizácia a ladenie riadiacich programov pri zmene výroby, príp. pri poruche
- Identifikácia koreňových príčin so zameraním na ich elimináciu a optimalizáciu
- Diagnostika porúch riadiacich systémov, ich odstraňovanie a minimalizácia, Eliminácia porúch na riadiacich systémoch, Denná kontrola stavu a fungovania riadiacich systémov
- Kontinuálne znižovanie prestojov strojných zariadení a identifikácia problému, Zamedzovanie vzniku prestojov prostredníctvom tuningom a optimalizáciou funkčnosti riadiacich systémov
- Nastavenie normatív s cieľom eliminovať prestoje v dôsledku čakania na náhradné diely v súlade so stanoveným rozpočtom
- Zodpovednosť za pracovné činnosti súvisiace s elektrickými a elektronickými prácami, systémami, konzultačná a realizačná činnosť
- Spolupráca na projektoch v oblasti automatizácie v rámci organizačnej štruktúry
- Prijímanie " best practice" od pracovníkov v rámci celej spoločnosti BU a ich následná aplikácia v praxi
- Zvyšovanie spôsobilosti a vedomostí, analyzovať poruchy u ostatných pracovníkov údržby a výrobných pracovníkov - coaching
- Spolupráca na zavádzaní TPM s cieľom aplikácie TPM na všetky zariadenia / org.zložky závodu

- Zázemie medzinárodne rýchlo sa rozvíjajúcej spoločnosti,
- Práca s pokrokovou technológiou,
- Motivujúce finančné ohodnotenie,
- Možnosť odborného aj kariérneho rastu,
- Príjemná mikroklíma, familiárne prostredie,
- Bohatý sociálny program, podpora vzdelávania,
- 13. plat, úhrada cestovných nákladov, dochádzkový bonus.

Očakávame záujem uchádzačov so serióznym záujmom pracovať pre spoločnosť, v ktorej hodnoty sú založené na jej zamestnancoch a ich etickom správaní sa.
Radi sa stretneme aj s uchádzačmi, ktorí nespĺňajú všetky naše očakávania ale majú snahu stať sa naším zamestnancom a majú predpoklady odborne rásť!

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Mechatronika, Programovanie priemyselných systémov

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

SIMATIC STEP 7 - Expert
Administrácia LAN/WAN - Pokročilý
Klient/server administrácia - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- skúsenosť s programovaním, frekvenčných meničov (Simoreg, Lenze, Gefran a pod.)
- znalosti priemyselných informačných sietí ( MPI, Profibus-DP, ASiBus, Interbus, Industrial Ethernet, General W-Lan, atd.
- schopnosť čítať a vytvárať technickú dokumentáciu
- schopnosť viesť a školiť ľudí, orientácia na interného zákazníka
- výborná znalosť MS Office, zmysel pre detail a BOZP
- veľká miera samostatnosti, zodpovednosti a kolegiality
- organizačné schopnosti, samostatnosť, flexibilita a ochota vzdelávať sa, úcta ku kolegom
- Lojalita Seriózny prístup, slušné správanie a reprezentatívne vystupovanie
- samostatný elektrotechnik, elektrotechnik na riadenie činnosti alebo prevádzky (§ 21 - 23 vyhl. MPSVaR SR č. 508/2009 Z.z.)

CONSTELLIUM EXTRUSIONS LEVICE s r.o.
• patrí do divízie Constellium Automotive Structures and Industry, ako súčasť Obchodnej jednotky Soft Alloys Central Europe a koncernu Constellium , ktorý v súčasnosti zamestnáva približne 10 000 zamestnancov v 26 krajinách sveta, vrátane Slovenska,
• závod v Leviciach zamestnáva v súčasnosti približne 200 zamestnancov, a stále rastie.

Závod v Leviciach je mladá rozvíjajúca sa spoločnosť založená v roku 2007, je vybavená dvoma priamymi horizontálnymi lismi o sile 44 a 45 MN a ich perifériami. Je kótovaná na burze cenných papierov v New Yorku a jej kapacita je približne 32.000 ton.

Constellium Extrusions Levice je kľúčovým hráčom na európskom aj svetovom trhu so zameraním na špeciálne vysokokvalitné hliníkové profily lisované z mäkkých Al zliatin na báze Al-Mg-SI, vrátane technicky náročných produktov pre transportný, automobilový a strojársky priemysel, tiež energetický, solárny a stavebný priemysel. Diverzifikácia odberateľského reťazca zaručuje spoločnosti flexibilitu a odolnosť voči nepriaznivým ekonomickým vplyvom a poskytuje svojím zamestnancom stabilné zázemie v neistých časoch. Spoločnosť si váži svoje ľudské zdroje a preto neustále pomáha zdolávať prekážky spôsobené pandémiou COVID, abnormálnou infláciou a inými negatívnymi javmi vynárajúcich sa v poslednom období. Jednou z hlavných zásad spoločnosti je familiárny prístup a pragmatickosť na všetkých úrovniach vedenia s cieľom udržania zdravia a stability ako základného piliera fungovania spoločnosti.

Podrobnejsie informácie najdete na stranke https://softalloys.constellium.com/

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 1896094  Dátum zverejnenia: 15.7.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 1100 €/mesiac/brutto + výkonnostný bonus + príplatky