Area Manager - Predaj prémiovej značky vysokozdvižnej a skladovej techniky

Trescon Executive Search, s. r. o.

Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Trnavský kraj, Nitriansky kraj, Bratislava, okres Nitra

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zodpovedá za predaj zariadení a systémov prémiovej značky manipulačnej techniky vo zverenom regióne.
• Nadväzovanie obchodných vzťahov s potenciálnymi klientmi, organizovanie obchodných stretnutí, vytváranie a budovanie efektívnych a dlhodobo prínosných partnerstiev.
• Predaj zariadení a systémov vysokozdvižnej a skladovej techniky firemným zákazníkom (vrátane projektov finančne rozsiahleho charakteru), príprava podkladov pre administratívnu časť obchodu.
• Analýza potreby zákazníkov, poskytnutie odborného poradenstva v oblasti vnútropodnikovej logistiky, návrh najvhodnejších riešení, príprava a prezentácia ponuky aj kalkulácie.
• Vedenie obchodných rokovaní o komerčných podmienkach kontraktov.
• Zodpovednosť za plnenie plánu tržieb a dosahovanie plánovaného zisku.
• Komunikácia s oddelením starostlivosti o kľúčových zákazníkov v centrále spoločnosti, v prípade starostlivosti o medzinárodných zákazníkov.
• Implementovanie taktiky predaja pre zákazníkov na základe prevládajúcich trendov v danom sektore a stratégie firmy.
• V spolupráci s obchodným riaditeľom zosúlaďovanie svojej činnosti s globálnou stratégiou firmy.
• Aktívna spolupráca s ostatnými oddeleniami v rámci celej firmy, najmä s odd. predaja logistických systémov, prenájmu a jazdených zariadení a so servisným oddelením.
• Pravidelný a efektívny report ohľadom postupu a výsledkoch svojej činnosti.
• Podielanie sa na produktovom manažmente pridelených produktových skupín (spolupráca pri uvádzaní nových produktov na trh, podielanie sa na marketingových aktivitách, sledovanie aktivít konkurencie).
• Vytváranie a priebežná aktualizácia databázy stálych a potenciálnych zákazníkov v danom teritóriu alebo oblasti.
• Možnosť riešiť špecifické úlohy a projekty podľa aktuálnej potreby spoločnosti.

• Práca v poprednej nadnárodnej spoločnosti, ktorá je lídrom vo svojom segmente
• Profesionálne pracovné prostredie a možnosť odborného rastu
• Nadštandardné a motivujúce ohodnotenie a ďalšie podmienky adekvátne pozícii (služobné motorové vozidlo, mobil)

Ak Vás ponuka zaujala, zašlite nám prosím Váš životopis na dole uvedenú e-mailovú adresu, pričom ako predmet uveďte názov pozície.

Ďakujeme všetkým uchádzačom, kontaktovať budeme iba tých, ktorí najlepšie spĺňajú dané požiadavky.

S Vašimi údajmi budeme zachádzať dôverne.

Zaslaním Vášho životopisu zároveň dávate súhlas našej spoločnosti na spracovanie Vašich osobných údajov pre účely sprostredkovania práce v súlade so zákonom č. 122/2013 Z.z o ochrane osobných údajov a spôsobe ich uplatnenia, ako aj o poskytnutí osobných údajov tretej strane t.j možnému zamestnávateľovi a ústrediu práce sociálnych vecí a rodiny."

V prípade Vašich otázok kontaktujte priamo Ing. Miriam Balzamovú na tel. čísle +421 918 612 882.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Maloobchod

Našim klientom je významná nadnárodná spoločnosť, ktorá je popredným dodávateľom manipulačnej techniky, regálových systémov a komplexných riešení pre internú logistiku. Pre posilnenie profesionálneho predaja v regióne západného Slovenska hľadáme skúseného kandidáta na pozíciu Predajca vysokozdvižnej a skladovej techniky.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

• schopnosť predávať prémiové technické zariadenia, služby a riešenia,
• vedieť prezentovať pridanú hodnotu prémiových produktov a riešení pre zákazníka,
• výborné komunikačné a prezentačné schopnosti, reprezentatívne vystupovanie,
• orientácia na dlhodobé ciele a výsledky, schopnosť sebamotivácie, cieľavedomosť a vytrvalosť,
• vysoký stupeň samostatnosti v rozhodovaní a osobná zodpovednosť,
• kreativita pri práci so zákazníkmi,
• silná obchodná motivácia a schopnosť identifikovať príležitosť a schopnosť dotiahnuť obchod do konca,
• štruktúrovanosť, schopnosť nadhľadu a rýchlej orientácie v problémoch,
• schopnosť vyjednávať s medzinárodnými zákazníkmi,
• schopnosť prioritizácie úloh a efektívny time management, schopnosť pracovať v časovej tiesni,
• efektívne riešenie problémov a rizík,
• min. SŠ vzdelanie,
• skúsenosť v oblasti predaja (5 rokov a viac),
• aktívna znalosť Anglického jazyka,
• znalosť práce s PC – MS Office, MS Windows,
• vodičský preukaz skupiny B.

Trescon Executive Search, s. r. o. je Vaším spoľahlivých partnerom v oblasti personálneho poradenstva. Špecializuje sa na výber, vyhľadávanie a priame oslovovanie kandidátov na pozície špecialistov, stredného a TOP manažmentu. Taktiež je Vaším partnerom v oblasti Start-up projektov. Pôsobí v štyroch európskych krajinách: Rakúsko (Linz - centrála, Salzburg a St. Pölten), Slovensko (Bratislava), Česká republika (Brno) a Slovinsko (Ľubľana).

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 1940157  Dátum zverejnenia: 26.11.2014