Business Consultant / Solution Architect

CLEVERLANCE s.r.o.

Místo práce
Dukelských hrdinů 34, 170 00 Praha 7, Praha
Druh pracovního poměru
plný úvazek, živnost

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Dokážete ustát roli garanta návrhu a realizace vámi navrženého softwarového řešení u zákazníka? Umíte zanalyzovat skutečné potřeby a problémy zákazníka s ohledem na jeho existující infrastrukturu, aplikační portfolio a finanční možnosti? Stojíte si za svými prezentačními schopnostmi, širokým odborným záběrem a doložitelnou praxí v oblasti IT řešení?

Vaší pracovní náplní bude:
Návrh řešení
- návrh komplexního řešení pro zákazníka na základě exaktního, ale také i z velmi vágního zadání
- analýza skutečných potřeb a problémů zákazníka a při návrhu řešení zohlednění především business důvodů a přínosů daného řešení
- zmapování prostředí zákazníka a volba takových prvků řešení, aby zapadly do existující infrastruktury, aplikačního portfolia zákazníka a potřeb různých skupin uživatelů
- při návrhu řešení je potřeba zohlednit řešení, které odpovídá předpokládaným finančním možnostem zákazníka

Podpora prodeje řešení
- budete se podílet na vypracování nabídky, většinou v roli hlavního architekta řešení
- schopnost argumentovat na podporu nabízeného řešení z pohledu business konceptu, technického návrhu i ceny
- kvalitní prezentace řešení u zákazníka a aktivní podíl na prodejní argumentaci, přesvědčování zákazníka, srovnání řešení s konkurencí a vyzdvihnutí jeho výhod
- realizace a řízení zpracování studií proveditelnosti a tzv. Proof of Concept

Realizace řešení
- budete řídit architekturu dodávaného řešení
- dodávat koncepční výstupy projektu jako Solution Blueprint, Solution Architecture Design apod.
- budete garantem rozsahu řešení a přínosu pro zákazníka definovaného a prezentovaného ve fázi prodeje
- řešit přímo u zákazníka implementaci daného řešení do prostředí dané společnosti
- navrhovat, specifikovat a se zákazníkem vyjednávat případné rozšíření a změny jako hlavní pomocník projektového managera
- budete se podílet na přípravě dodávky řešení na přechod do fáze aplikační podpory

Zaměstnanecké výhody, benefity

- ​práci na projektech s moderními technologiemi a přístupy
- prostor pro samostatnou a kreativní práci s možností realizace vlastních nápadů a inovací
- zázemí dynamicky rostoucí a přesto stabilní české firmy, působící na trhu již 16 let
- dobré platové podmínky a prémiové ohodnocení
- otevřené a přátelské prostředí
- podporu při odborném rozvoji, interní a externí školení – více informací na Cleverlance FB stránkách
- podporu pro úspěšné získání certifikací v oboru
- kvalitní HW i SW vybavení a přístup k nejmodernějším technologiím
- benefity (MultiSport kartu, příspěvek na životní a penzijní připojištění, výuka AJ, sick days, stravenky a další)

Požadavky na zaměstnance

nástavbové/vyšší odborné vzdělání
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2) nebo Český jazyk - Středně pokročilý (B2) nebo Slovenský jazyk - Středně pokročilý (B2)

Řidičský průkaz

B

Počet let praxe

3

Osobnostní předpoklady a dovednosti

- consulting background
- zkušenost s návrhem komplexních řešení v pozici hlavního architekta
- zkušenost s pre-sales aktivitami komplexních řešení
- zkušenost s projektovým vedením - min. 10 členů teamu
- zkušenosti s custom build implementací ve větších a středních podnicích
- výborné prezentační a vyjednávací dovednosti
- min. 5 let aktivního působení v IT
- výborná orientace v prostředí zákazníků v oblastech jako jsou banking, telco, pojišťovny, energo, retail …
- znalost praktik, postupů a metodik v oblasti softwarového vývoje (UML, RUP, SCRUM …)
- samostatnost, flexibilita, přirozená odpovědnost za navrhovaná řešení, dobrý tah na branku, analytický přístup
- výborná AJ (plynulá prezentace v angličtině) a ČJ/SJ v mluvené i psané formě

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Cleverlance vám nabídne možnost pracovat na zajímavých projektech v oblastech finančnictví a telekomunikací. Setkáte se zde s nejmodernějšími technologiemi využívanými u vícevrstvých řešení nasazovaných do rozsáhlých a výkonnostně náročných projektů.
Naše společnost své zaměstnance pravidelně vysílá na interní i externí školení a finančně je podporuje při úspěšném získání certifikací v oblasti nejnovějších technologií.
Kromě jiného poskytuje Cleverlance svým zaměstnancům stabilní zázemí dobře prosperující české firmy, kvalitní HW i SW vybavení, špičkové informační technologie, příjemné pracovní prostředí a přátelský kolektiv.

Počet zaměstnanců

250-499 zaměstnanců
ID: 2452063  Dátum zverejnenia: 7.12.2016