Psychologička / Psychológ

Centrum Slniečko, n.o.

Miesto práce
Farská 9, 949 01 Nitra, okres Nitra
Termín nástupu
01.09.2015
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- poskytovanie psychologických služieb klientom v krízovom stredisku deťom so sy CAN a obetiam domáceho násilia
- poskytovanie krízovej intervencie, poradenstva, diagnostiky pre potreby kríového strediska
- vypracovávanie interných psychologických správ a vedenie kompletnej psychologickej dokumentácie
- vypracovávanie individuálnych plánov rozvoja klientov a sledovanie ich plnenia
- sprevádzanie klientov na súdnych pojednávaniach/výsluchoch
- individuálna a skupinová práca s klientmi
- príprava detí na náhradnú rodinnú starostlivosť
- účasť na ostatných projektoch neziskovej organizácie podľa potreby
- poskytovanie psychologického poradenstva externým klientom

Možnosť ďalšieho odborného vzdelávania a rozvoja, práca v stabilnom tíme, kreatívne prostredie, široké pole pôsobnosti a možnosť zapájať sa do rôznych aktivít neziskovej organizácie.

Žiadosť, životopis, motivačný list a súhlas so spracovaním osobných údajov uvedených v životopise za účelom výberu uchádzačov v zmysle Zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov zasielajte, prosím, výlučne emailom na emailovú adresu: [email protected], do predmetu správy uveďte: psychologička / psychológ. Miesto výkonu práce je v jednotlivých strediskách Centra Slniečko, n. o. Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Jednoodborová psychológia, ukončený akreditovaný psychoterapeutický výcvik alebo v procese.

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Úplný začiatočník (A1) alebo Nemecký jazyk - Úplný začiatočník (A1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Základy
Microsoft Word - Základy
Microsoft Outlook - Základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

Zameranie na klienta, empatia, samostatnosť, odolnosť voči záťaži, ochota ďalej sa rozvíjať, profesionalita, flexibilita, schopnosť pracovať v tíme, bezúhonnosť, komunikačné zručnosti.

Násilie sa nás týka! Násiliu sa snažíme predchádzať. Násilie neignorujeme, násilie nepodporujeme, násilie neprehliadame. Obete násilia potrebujú pomoc nás všetkých.

Centrum Slniečko, n.o. – takmer 25 rokov komplexnej pomoci týraným, sexuálne zneužívaným deťom a obetiam domáceho násilia, rodinám s deťmi v krízových životných situáciách a napomáhania k účinnému a komplexnému riešeniu problematiky.

Ako organizácia prevádzkuje tieto zariadenia:
"Centrum pre deti a rodiny Centrum Slniečko" – špecializované akreditované pobytové zariadenie na pomoc týraným a sexuálne zneužívaným deťom, poskytujúce komplexnú odbornú starostlivosť deťom prevažne vo veku od 3 do 14 po dobu krízovej intervencie.

"Intervenčné centrum pre rodiny" – odborné špecializované centrum, zamerané na vykonávanie opatrení sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately (SPODaSK) ambulantnou a terénnou formou na ochranu detí ohrozených sy CAN a na pomoc rodinám v kríze.

"Centrum pre obete domáceho násilia" – komplex špecializovaných služieb zameraných na odbornú pomoc ženám zažívajúcim násilie v partnerských vzťahoch a obetiam domáceho násilia. Integrálnou súčasťou komplexnej odbornej pomoci sú:
- Poradňa pre obete – akreditované pracovisko v zmysle zákona č. 274/2017 Z.z. o obetiach trestných činov poskytujúce sociálne a špecializované sociálne poradenstvo, právne a psychologické poradenstvo.
- Intervenčné centrum (IC) – akreditované pracovisko v zmysle zákona č. 274/2017 Z.z. o obetiach trestných činov. Je súčasťou Poradne pre obete. Poskytuje zdarma sociálne, právne, psychologické poradenstvo a advokátsku pomoc obetiam domáceho násilia v spojení s Inštitútom vykázania.
- Bezpečný ženský dom (BŽD) – bezpečný priestor napĺňajúci minimálne štandardy Rady Európy pre poskytovanie služieb ženám ažívajúcim násilie a ich deťom s utajenou adresou. Je zariadením krízovej intervencie a v kontexte zákona 448/2008 Z.z. o sociálnych službách je zariadením núdzového bývania (§ 29). Poskytuje ubytovanie na určitý čas, nevyhnutný na zabezpečenie krízovej intervencie, ochrany a podpory, spravidla na 3 až 6 mesiacov.
- Housing first – dostupné bývanie pre obete domáceho násilia a ženy zažívajúce násilie a ich deti po krízovej intervencii v bytoch prostredníctvom na vopred dohodnuté obdobie, spravidla jeden rok.

Dôvodom pre prepojenie týchto služieb bola na jednej strane potreba poskytnutia okamžitej krízovej intervencie v život ohrozujúcich situáciách s možnosťou zabezpečenia „bezpečného miesta“ a na druhej strane poskytnutie komplexnej odbornej pomoci v priebehu ale aj po krízovej intervencii. Centrum pre obete domáceho násilia je pre prípad poskytnutia krízovej intervencie prepojené aj s IC pre rodiny.

Platforma Bezmodrín – centrum prevencie a vzdelávania, zamerané na vzdelávanie profesionálov v témach spojených s násilím, jeho identifikáciou, špecifikami násilia páchaného na deťoch, ženách, obetiach domáceho násilia či šírenia prevencie formou preventívneho programu „KOZMO a jeho dobrodružstvá“. Zameriava sa aj na šírenie osvety v téme násilia formou informačných a vzdelávacích kampaní pre odbornú a širokú verejnosť.

A podieľa sa aktívne na legislatívnych a systémových zmenách v problematike ochrany detí pred násilím a obetí domáceho násilia.

www.centrumslniecko.sk // www.bezmodrin.sk // www.kozmove-dobrodruzstva.sk

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 2196094  Dátum zverejnenia: 27.7.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou