Finanční manager

Bright HR s.r.o.

Místo práce
Košice

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Pro našeho významného klienta – jednu z vedoucích firem v oblasti dopravního stavitelství - hledáme vhodného kandidáta na pozici Finanční manažer.
Náplň práce:
• spolu s ředitelem společnosti ručí za spolehlivost a správnost výsledků, správnost údajů vedených v účetnictví, za správnost informací ekonomického, daňového a finančního hospodaření, za správnost postavení rozpočtů a provedení závěrek v rámci pravidel skupiny,
• připravuje podklady pro představenstvo a dozorčí radu
• Má na starosti styk s bankami,
• spolupracuje s finančním útvarem úseku finančního ředitele v Praze při realizaci plateb.
• Upozorňuje ředitele společnosti a oblastní manažerku controllingu na potenciální rizika a zjištěné potíže, např. nesolventnost odběratele,
• nedodržování zákoníku práce, daňová či ekologická rizika, přílišné materiálové zásoby apod.
• Je oporou ředitelů závodů, ekonomů na závodech, vedoucích sektorů a dalších vedoucích zaměstnanců ve stavební výrobě na Slovensku.
• Řídí a kontroluje výkony svého týmu, přesně definuje úkoly svých podřízených, sestavuje harmonogramy, kontroluje správnost provedení zadaných prací.
• Zajišťuje spolu s metodičkou účetnictví a s oblastní manažerkou controllingu šíření a dodržování metod a postupů řízení Skupiny a vypracovává návrhy na jejich zlepšení.
• Seznamuje se s rozpočty a s dokumentací zakázek, analyzuje je a kontroluje.
• K povinnostem patří také osobní příležitostné návštěvy staveb a areálů.
• Dbá na snížení stavu pohledávek, analyzuje rizika a správnost opravných položek v účetnictví, kontroluje lhůty splatnosti závazků a jejich vliv na hospodaření s finančními prostředky.
• Je seznámen/seznámena s účetními normami (IAS, IFRS) a kontroluje správné použití, spolupracuje s externím nebo interním auditorem, je parnterem kontrolním organům SR

Zaměstnanecké výhody, benefity

• zajímavé bonusy
• 5 týdnů dovolené
• možnosti vzdělávání
• firemní automobil

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2) a Francouzský jazyk - Mírně pokročilý (B1)

Řidičský průkaz

B

Počet let praxe

5

Osobnostní předpoklady a dovednosti

Požadavky:
• VŠ ekonomického zaměření alespoň na bakalářské úrovni,
• nadprůměrná orientace ve slovenském účetnictví;
• nutná praxe celkem 5 let na srovnatelné manažerské pozici, z toho min. 3 roky v účetnictví nebo controllingu průmyslového podniku; praxe v podniku se zahraniční majetkovou účastí výhodou; zkušenost s řízením týmu podřízených;
• praxe v oblasti dopravního stavitelství (stavební výroba, těžba a zpracování kameniva nebo obalovny) výhodou,
• aktivní zkušenost s používáním SAP/R3 nebo jiného ERP systému výhodou;
• schopnost zorientovat se rychle v nové problematice, zájem o technické záležitosti, analytické myšlení, způsobilost pro řízení lidí, výhodou je zkušenost s řízením lidí na projektu (tj. schopnost řídit i ty, kteří zároveň podléhají svému přímému nadřízenému), praktické organizační dovednosti, smysl pro dodržování termínů, rychlost a přesnost, přejímání osobní zodpovědnosti, praktický pozitivní přístup k řešení problémů a rozhodování, zároveň nadprůměrné komunikační dovednosti, odolnost vůči stresu, schopnost rychlého reagování, pružnost, smysl pro týmovou souhru, budování a zabezpečování zastupitelnosti, zajišťování vzájemné informovanosti; slovenština (u cizinců aspoň B2)
• aktivní AJ slovem i písmem aspoň B1, francouzština výhodou; řidičský průkaz skupiny B,
• prověřená řidičská zkušenost

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Jsme personálně poradenská společnost.
Pomůžeme vám najít správnou cestu. Budete-li chtít. Bude nám ctí. Mezi naše partnery patří renomované firmy, které se těší na setkání s Vámi. Rádi vám jej zprostředkujeme.
Více na www.brighthr.cz

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.

Počet zaměstnanců

5-9 zaměstnanců
ID: 1785586  Dátum zverejnenia: 30.6.2014