Zdravotná sestra/ asistent, Nemecko

ALEMAN Personaldienstleistungen

Miesto práce
Nemecko
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ponúkame prácu, pre zdravotné sestry v Nemecku, so znalosťou nemeckého jazyka. Pomôžeme s vybavením ANERKENNUNG. Jedná sa o prácu na 12 hodinové smeny v trvaní 2 týždňov(turnus). Prípadne nadčasy a nadmerná smennosť, bude preplácaná. Za víkendy, sviatky sú taktiež príplatky. Pracuje sa v rodine kde si striedate so svojím kolegom denné a nočné služby. Ubytovanie je v blízkosti rodiny. Prijmeme zdravotné sestry, ktoré ukončili Strednú zdravotnú školu do roku 2005, prípadne po roku 2005 s prvým stupňom vysokoškolského vzdelania v danom odbore. Avšak osloviť nás môžu aj zdravotné sestry, ktoré skončili školu po roku 2005, bez vysokoškolského vzdelania, ktoré budú mať pracovnú pozíciu zdravotného asistenta (pomocníka), taktiež v trvaní 2 týždňov(turnus) za hrubú mzdu 1700€. Všetky potrebné povolenia na prácu v zahraničí, Vám pomôže vybaviť naša organizácia, prípadne Vám pomôžeme s absolvovaním jazykovej skúšky na úroveň B2. Práca je na nemecký trvalý pracovný pomer, kde počiatočná cena práce je 9,- €/ 1 hod. v čistom, pričom náklady na dopravu ( Slovensko - Nemecko a spať – do 220,- € ) a ubytovanie, bez stravy hradí naša organizácia. Pracuje sa na nemeckú pracovnú zmluvu z čoho vyplýva, že ste sociálne poistená v Nemecku a dane sú odvádzané v Nemecku. Následne na konci roka môžete požiadať o vrátenie daní. S vybavením Vám pomôže zamestnávateľ, ako aj s vybavením prídavkov na deti, čo momentálne je mesačne 184,- € na jedno dieťa( platí aj pre zdravotnú sestru a aj pre zdravotnícky personál). Keďže nepracujete na živnosť, ale na nemeckú pracovnú zmluvu, máte výhodu v tom, že odvody neplatíte z vlastnej kapsy, ale platí ich za Vás, váš zamestnávateľ ( čo činí úsporu oproti živnosti v hodnote 350€ za 3 mesiace ) Ak Vás táto možnosť oslovila, neváhajte a kontaktujte našu organizáciu telefonicky, pričom Vám radi odpovieme na všetky Vaše otázky a nejasnosti. Ak sa rozhodnete našu ponuku prijať, je potrebné odoslať Vaše podklady, ako je štruktúrovaný životopis v nemeckom jazyku, Vaše dokumenty o dosiahnutom vzdelaní preložené úradnou prekladateľkou do nemeckého jazyka, ako aj kópie originálov v slovenskom jazyku, poprípade aj Diplom, ak máte dosiahnuté vyššie odborné vzdelanie. Ak máte nejaké jazykové kurzy, alebo certifikáty, či referencie, sú výhodou nie podmienkou. Zamestnávateľ si Vaše podklady overí, a my Vás budeme telefonicky kontaktovať. Nasledovať bude upresnenie termínu nástupu, dĺžka turnusu a pod. Poskytne sa Vám presné miesto práce, bývania, telefonické kontakty a priblížime Vám celkový zdravotný stav pacienta. Ak by ste chceli vycestovať spolu s Vašimi známymi, tak je možné zorganizovať aj to.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Nemocnice, ambulantná lekárska činnosť, ostatná zdravotná starostlivosť

Zdravotná sestra, zdravotný asistent

Požiadavky na zamestnanca

základné vzdelanie

Vzdelanie v odbore

Zdravotníctvo a ošetrovateľstvo

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Spoločnosť ALEMAN Personaldienstleistungen je personálna agentúra, zaoberajúca sa poskytovaním služieb v oblasti sprostredkovania zamestnania tak pre záujemcov o prácu ako aj pre firmy, hľadajúce vhodný personál pre svoju prevádzku.Hlavná činnosť našej spoločnosti spočíva vo vyhľadávaní vhodných pracovných pozícii pre záujemcov o prácu a ich následnom umiestňovaní do nimi vybraných inštitúcií a zariadení, ktoré zodpovedajú ich vzdelaniu, jazykovým schopnostiam a hlavne požiadavkám zamestnávateľa. Vzhľadom na to, že populácia Európy nezadržateľne starne, s čím je spojený aj zdravotný stav obyvateľstva, je veľký záujem o kvalifikované pracovné sily z oblasti zdravotníctva, ako sú diplomované zdravotné sestry, všeobecné zdravotné sestry, ošetrovateľky a ošetrovatelia, ktorých vzdelanie je uznané ako rovnocenné v tej krajine, v ktorej chcú svoju odbornú činnosť vykonávať.

Záujemcovia o prácu majú možnosť zamestnať sa ako odborné zdravotné sily v zariadeniach pre seniorov, opatrovateľských domoch, v inštitúciách poskytujúcich ambulantnú starostlivosť pacientom, intenzívnu zdravotnícku starostlivosť ťažko chorým pacientom u nich doma ako aj paliatívnu starostlivosť.

Okrem odborného zdravotníckeho personálu s uznaním rovnocennosti vzdelania, ponúkame sprostredkovanie práce aj pre zdravotníckych asistentov a pomocné sily v zdravotníctve, ktoré majú absolvované odborné stredoškolské vzdelanie, ale nespĺňajú podmienky na výkon práce diplomovanej zdravotnej sestry, ošetrovateľky a ošetrovateľa. Pre týchto záujemcov vieme sprostredkovať prácu v domovoch pre seniorov, opatrovateľských zariadeniach, ale aj v zariadeniach poskytujúcich ambulantnú starostlivosť a starostlivosť o ľahších pacientov v ich domácom prostredí.
Absolventom zdravotníckych a opatrovateľských kurzov sprostredkujeme prácu v oblasti opatrovania v domácom prostredí klienta.
ID: 2513750  Dátum zverejnenia: 13.4.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou