Vedúci oddelenia účtovníctva a kontrolingu

Binder Slovakia, s.r.o.

Miesto práce
Sereď
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
3 000 - 4 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Účtovníctvo:

- vedenie účtovného oddelenia spoločnosti s 3 zamestnancami: plánovanie, riadenie a kontrola finančných procesov,

- zabezpečenie správneho vedenia účtovníctva vrátane účtovania nákladov a majetku,

- kontrola úplnosti a správnosti zaúčtovania počas účtovného obdobia,

- kontrola mesačných zostatkov súvahových účtov, objasňovanie prípadných zistených rozdielov,

- sledovanie správy faktúr a platobných transakcií,

- príprava mesačných, štvrťročných a ročných finančných výkazov v súlade so špecifikáciami skupiny,

- príprava podkladov pre finančné plány spoločnosti (najmä rozpočtovaný výkaz ziskov a strát a rozpočtovaná súvaha),

- pravidelné podávanie správ pre vedenie, banky a iné subjekty,

- spolupráca a komunikácia s tretími stranami (daňový úrad, audítori).

Kontroling:

- kontrola nákladov a analytické výpočty v súvislosti s internou výrobou a spoločnosťou ako celkom,

- zlepšenie kontroly interného pohybu materiálu a evidencie nákladov na procesy,

- stanovenie a aktualizácia sadzieb strojových a osobných nákladov,

​- vybudovanie systému kontrolingu.

Životopisy prosím zasielajte v nemeckom alebo v anglickom jazyku.

Pracovná pozícia je priamo podriadená obchodnému vedeniu spoločnosti v Nemecku.
Kontaktovať budeme iba vybraných uchádzačov.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.5.2024 (ostáva ešte 29 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, účtovníctvo

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Fakturácia - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Analytické myslenie - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

5 rokov

Počet rokov praxe

5

- znalosť účtovných pravidiel a zásad,

- schopnosť viesť tím a prepájať informácie z jednotlivých oddelení,

- bezúhonnosť, nezávislosť, zmysel pre zodpovednosť, spoľahlivosť, presnosť,

- schopnosť navrhovať a realizovať zlepšenia pracovných procesov s cieľom zvýšiť ich efektívnosť.

Spoločnosť so zahraničným kapitálom zaoberajúca sa výrobou lisovaných dielov a komponentov pre automobilový priemysel.
(link: http://www.bindertechnologie.de/en/)

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Lenka Tóthová
E-mail: poslať životopis
ID: 4812220  Dátum zverejnenia: 19.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 3 000 EUR/mesiac