Riaditeľ / riaditeľka školského zaradenia - Školský internát Banská Bystrica

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Platové náležitosti sú uplatňované podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a zákona č. 138/2019 Z. z.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja vyhlasuje

podľa § 4 ods. 1 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 5 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, výberové konanie

na obsadenie miesta riaditeľa/riaditeľky školského zariadenia:

Školský internát, Internátna ul. č. 4, 974 04 Banská Bystrica

Hľadáme riaditeľa/riaditeľku školského zariadenia so strategickým a koncepčným uvažovaním, ktorý sa nebojí zavádzať inovácie, dokáže pomenovať a zdolávať aj náročné prekážky, výborného komunikátora. Pracujeme na zlepšení školstva v našom kraji a hľadáme šikovných profesionálov, ktorí za sebou radi vidia výsledky a takto motivujú aj svojich zamestnancov.

Požadované predpoklady na kariérovú pozíciu riaditeľa školského zariadenia sú stanovené v § 9 a § 39 ods. 3 zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 138/2019 Z. z.“):

Kvalifikačné predpoklady a podmienky

  • vzdelanie požadované pre kategóriu vychovávateľa školského zariadenia
  • splnenie kvalifikačných predpokladov na výkon pracovnej činnosti v kategórii vychovávateľ a splnenie podmienky zaradenia do kariérového stupňa samostatný vychovávateľ
  • splnenie podmienky najmenej päť rokov pedagogickej činnosti ku dňu uskutočnenia výberového konania

Ďalšie predpoklady a požiadavky

  • bezúhonnosť
  • zdravotná spôsobilosť
  • splnenie predpokladu nedovŕšenia veku 65 rokov k 1. júlu 2024
  • ovládanie štátneho jazyka
  • predloženie návrhu koncepcie rozvoja školského zariadenia
  • spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
  • znalosť legislatívy v oblasti školstva, samosprávy, pracovnoprávnych a ekonomických vzťahov
  • komunikačné, organizačné a riadiace schopnosti
  • Požadované doklady

    • žiadosť o účasť vo výberovom konaní
    • profesijný štruktúrovaný životopis
    • motivačný list
    • presná adresa pre doručovanie písomností, telefonický a elektronický kontakt
    • doklady o vzdelaní (overené kópie):
    • vzdelanie pre kategóriu vychovávateľa
    • doklady o ďalšom vzdelávaní
    • potvrdenie lekára o telesnej spôsobilosti a duševnej spôsobilosti na výkon funkcie riaditeľa školského zariadenia, nie staršie ako 1 mesiac
    • potvrdenie o pedagogickej činnosti
    • čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
    • čestné vyhlásenie, že uchádzač nebol odvolaný z kariérovej pozície riaditeľa školy, školského zariadenia
    • čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu
    • predloženie návrhu koncepcie rozvoja školského zariadenia (odporúčané členenie na oblasti: kvalita výchovno-vzdelávacieho procesu, tvorba inkluzívnej kultúry školského zariadenia, personálne riadenie, ekonomika a prevádzka školského zariadenia. Ciele na prvé dva roky a na päť rokov, odporúčaný rozsah 5 až 10 strán)
    • súhlas dotknutej osoby so spracovaním osobných údajov pre účely výberového konania v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

    Platové podmienky a príležitosti

    Platové náležitosti sú uplatňované podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a zákona č. 138/2019 Z. z.

    Príplatok za riadenie bude odzrkadľovať náročnosť riadenia školského zariadenia a pohyblivá zložka funkčného platu preukázané kompetencie, kvalitu práce a osobné nasadenie pri riadení a rozvoji školského zariadenia v oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu, tvorbe inkluzívnej kultúry školského zariadenia, riadenia ľudských zdrojov a prezentácii školského zariadenia.

    Dátum a miesto podania žiadosti o účasť na výberovom konaní

    Žiadosť a požadované doklady je potrebné zaslať najneskôr do 11. mája 2024 (rozhodujúca je pečiatka poštového úradu) v zalepenej obálke s označením „VÝBEROVÉ KONANIE – riaditeľ/riaditeľka“ a uviesť názov školského zariadenia, na ktorú sa prihlasujete do výberového konania, na adresu: Banskobystrický samosprávny kraj, oddelenie riadenia ľudských zdrojov, Námestie SNP 23, 974 01 Banská Bystrica.

    Možnosť účasti na online webinári k výberovému konaniu

    Pre čo najväčšiu podporu uchádzačom/uchádzačkám organizujeme sériu (anonymných) online webinárov, kde budeme zdieľať odporúčanú dobrú prax pri vytváraní potrebných dokumentov a príprave na ústnu časť výberového konania. V prípade, že máte záujem sa online stretnutí zúčastniť, prosím vyplňte nasledovný registračný formulár: https://forms.office.com/e/D3KK6tMqpB

    Stretnutia budú v rôznych termínoch aby vyhovovali čo najväčšiemu počtu ľudí. Konkrétne termíny a linky na prihlásenie budú automaticky zaslané všetkým prihláseným.

    Požiadavky na zamestnanca

    vysokoškolské II. stupňa

    Vzdelanie v odbore

    pedagogické, psychologické,

    Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

    Počet zamestnancov

    250-499 zamestnancov

    Kontakt

    Kontaktná osoba: Ing. Jarmila Pinková
    Tel.: +421484325701
    E-mail: poslať životopis
    ID: 4806924  Dátum zverejnenia: 12.4.2024