Špecialista reklamných aktivít Úradu BBSK (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
1.5.2024 alebo podľa dohody
1 300 EUR/mesiacmožnosť priznania osobného príplatku v závislosti od skúseností, zručností a referencií

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme kolegu - špecialistu pre reklamu a marketing, ktorý bude pomáhať stredným školám (ďalej len SŠ) v našom kraji tak, aby sme naplno rozvíjali ich potenciál prilákať žiakov a žiačky na svoje kvalitné odbory. Špecialista reklamných aktivít predovšetkým sleduje trendy v oblasti marketingu stredných škôl, tvorí a realizuje marketingové stratégie zapojených SŠ, navrhuje a realizuje rôzne formy kampaní a vyhodnocuje realizované marketingové aktivity.

Oddelenie, ktorého budete súčasťou, bude implementovať časť inovatívneho, reformného národného projektu Banskobystrického samosprávneho kraja s názvom: „Modernizácia stredoškolského vzdelávania v BBSK“. Projekt je výsledkom iniciatívy Dobiehajúce regióny (Catching up Regions) a bude hradený z prostriedkov fondov EÚ. Jeho realizácia potrvá od januára 2024 do decembra 2027.

Vašou úlohou na tejto pozícii bude:

Viesť marketingový tím (fulltime metodik pre podporu marketingových aktivít a 3 externé posily) pre maximálny pozitívny dopad.

Aplikovane pracovať so strednými školami v rozvoji ich marketingu a celkovej stratégie. Veľkú časť pracovného času budete tráviť na školách a spolu s nimi rozvíjať to ako pristupujú k svojej prezentácii, ktoré body o svojej ponuke zdôrazňujú a akým spôsobom. Bude kľúčové vedieť správne uchopiť prácu s klientom (SŠ) na profesionálnej a efektívnej úrovni.

Rovnako očakávame rozvoj komunikácie a marketingu odboru školstva ako celku, pre čo najlepšie možné šírenie dobrej praxe, osvety a úspechov, ktoré sa nám v kraji daria.

Na úrovni zručností je zo skúsenosti odporúčané, aby ste disponovali nasledovným:

  • Spravovanie sociálnych sietí – Facebook, Instagram, TikTok, YouTube, Google Business
  • Tvorba videí, fotografií a grafík
  • Postprodukčná činnosť (video, foto, prezentácie)
  • Administrácia web stránok CMS
  • Copywriting
  • Google adds
  • Goole SEO
  • Navrhovanie a plánovanie komunikačných kampaní k aktivitám, podujatiam a projektom
  • Vyhodnocovanie úspešnosti marketingových kampaní a ich optimalizácia
  • Perfomance (výkonnostný marketing) - nastavovanie a spravovanie platených kampaní
  • Grafická úprava textov, bannerov, obrázkov a fotiek v Canva
  • Propagácia podujatí prostredníctvom online kanálov
  • Plánovanie a príprava e-news / Plánovanie a príprava Direct mailingu
  • Komunikačná a marketingová stratégia
  • Plánovanie a koordinovanie foto a video výstupov na podujatiach

Je pre nás veľmi dôležitá kompetencia spolupráce v tíme a schopnosť produktívne prispievať pri spolutvorbe stratégie

Očakávame postup v súlade s etickými štandardmi a na profesionálnej úrovni a reprezentáciu odboru školstva na dôležitých podujatiach

● práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
● priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
● koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu pre rozvoj kraja
● 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Svoj profesijný životopis spolu s motivačným listom nám zašlite najneskôr do 30. apríla 2024.
Uchádzači a uchádzačky, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na osobný pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

marketing, marketingová komunikácia a reklama, digitálny marketing

Vodičský preukaz

B

• konkrétne skúsenosti a prax v odbore min. 3 roky
• aktívny vodič/vodička motorového vozidla veľkou výhodou, nakoľko pozícia a riadenie oddelenia vyžaduje časté služobné cesty po celom kraji.

Očakávame, že:
• Vám záleží na kvalite výchovy a vzdelávania v našom regióne/na Slovensku,
• radi sa vzdelávate a učíte nové veci,
• máte komunikačné schopnosti, ochotu rásť a zručnosti tímovej spolupráce
• preferujete kreatívnu prácu,
• máte schopnosť uchopiť kľúčové problémy a prinášať stratégie na ich riešenia. Nikdy od vás nebude vyžadované, aby ste niečo riešili úplne sami – oddelenie bude postupovať tímovo a spoločnou stratégiou, trváme však na tom, že budete túto stratégiu proaktívne spolutvoriť a podieľať sa na nej.

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4802235  Dátum zverejnenia: 8.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac