Metodik/Metodička špecialista pre daň z príjmov PO

Miesto práce
Bratislava
plný úväzok

Náplň práce

Náplň práce:

  • zabezpečovanie správy DPPO, zrážkových daní a odloženej dane
  • identifikácia daňových povinností spoločnosti ako platiteľa dane z príjmov
  • v súvislosti s touto daňou vyčíslovanie daňovej povinnosti, spracovávanie a počítanie daňového základu, dane, vyhotovovanie a predkladanie daňových priznaní
  • vyhotovovanie predpisu dane a dávanie pokynu na odvod dane a preddavkov na daň, identifikácia a počítanie odloženej dane a vypracovávanie podkladov pre jej zaúčtovanie
  • vypracovávanie metodiky a spolupráca pri jej aplikácii do účtovnej alebo operatívnej evidencie spoločnosti
  • vypracovávanie daňových stanovísk k transakciám spoločnosti, spolupracovanie s controlingom pri implementácii jeho postupov do oblasti dane z príjmov
  • vypracovávanie zadaní pri potrebe zmeny v IT podpore
  • zabezpečovanie podkladov a argumentácie pri výkone daňovej kontroly externým daňovým orgánom, navrhovanie postupov v daňových konaniach
  • vypracovávanie výstupov pre potreby účtovných závierok a jej poznámok, pre potreby audítora a vedenie spoločnosti

Požiadavky na kandidáta:

  • VŠ vzdelanie
  • znalosť práce s PC (MS Office), SAP FI – AM, CFM
  • anglický jazyk – aktívne slovom aj písmom
  • prax v poisťovníctve alebo finančnom sektore podmienkou
  • aktívna znalosť účtovníctva
  • daň z príjmov
  • zodpovednosť, iniciatívnosť, analytické myslenie
  • vysoká odolnosť voči stresu
  • komunikačné zručnosti

Termín nástupu:

15.5.2015, prípadne dohodou

Iné výhody:

  • stabilita a perspektíva spoločnosti
  • zaujímavý balík sociálnych výhod (príspevok na zdravotnú starostlivosť, stravovanie, podnikové životné poistenie a iné)

Upresnenie miesta výkonu práce:

Bratislava, ústredie, Dostojevského rad 4

Informácie pre uchádzača:

Ak Vás naša ponuka zaujala, prihláste sa prosím do uvedeného výberového konania kliknutím na "Odpovedať" a pripojením Vášho profesijného životopisu a motivačného listu najneskôr do 21.04.2015.

Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., vznikla v roku 2003 zlúčením dvoch samostatných subjektov - Allianz poisťovne, a. s. a Slovenskej poisťovne, a. s.. Ako univerzálna komerčná poisťovňa je dlhodobo jednoznačným lídrom na slovenskom poistnom trhu. Viac ako 850 zamestnancov a 2500 obchodných zástupcov na Slovensku sa stará o vývoj, zlepšovanie a predaj kvalitných poistných produktov a služieb v oblastiach životného a úrazového poistenia, poistenia privátneho majetku a motorových vozidiel, poistenia zodpovednosti a tiež v oblasti poistenia priemyslu a podnikateľov. Od marca 2006 je súčasťou siete prvej európskej spoločnosti Allianz Sociates Europea (SE), ktorá má v regióne strednej Európy viac ako dva milióny klientov. Od roku 2021 je hrdým celosvetovým olympijským a paralympijským partnerom ako oficiálny poisťovací partner.

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti

Poisťovníctvo

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Barbora Avci
E-mail: poslať životopis
ID: 2073994  Dátum zverejnenia: 7.4.2015  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.