Ekonóm spoločnosti

Alcast a.s.

Miesto práce
Jasenovská 346, 06601 Humenné, okres Humenné
Termín nástupu
po dohode

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Popis pracovnej pozície:

• Kompletne zodpovedá za procesy finančného a mzdového účtovníctva v spoločnosti.
• Realizuje management pohľadávok a záväzkov, podieľa sa na procese vymáhania pohľadávok.
• Zodpovedá za spoľahlivé a presné reportovanie vrcholovému vedeniu, za definovanie a riadenie rozpočtov, kapitálových výdajov a systémov na kontrolu projektov.
• Analyzuje ekonomické údaje. Spracováva finančné a strategické výkazy o ekonomickej situácii spoločnosti.
• Zodpovedá za prípravu finančných plánov, správ, forecastov a rozpočtov, zaisťuje primeranú konzistenciu dát.
• Spracováva a analyzuje štandardné účtovné výkazy a rozbory - súvahu, výkaz ziskov a strát, výkaz peňažných tokov (cash flow).
• Kontroluje a koordinuje projekty kapitálových výdajov. Zaisťuje identifikáciu a reportovanie všetkých plánovaných aj existujúcich projektov a kontrolu a prehodnocovanie plánov výdajov vrátane reportovania aktuálnych statusov jednotlivých projektov.
• Podieľa sa na zabezpečovaní štatutárnych výkazov, auditu a daňových priznaní.

Ponuka pre úspešného kandidáta:

• Príležitosť byť súčasťou silnej a dynamicky sa rozvíjajúcej priemyselnej spoločnosti.
• Možnosť profesionálneho a odborného rastu v prostredí korektnej a priateľskej firemnej kultúry.
• Atraktívna mzda zohľadňujúca pracovné skúsenosti uchádzača a jeho výkonnosť.

Ďakujeme vám za záujem o prácu v našej spoločnosti. Vaše životopisy môžete posielať na adresu [email protected] v termíne do 02.02.2015. Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorých profesionálny profil bude v súlade s definovanými kritériami a očakávaniami spoločnosti.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, financie, účtovníctvo, audit,...

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Úplný začiatočník (A1) alebo Nemecký jazyk - Úplný začiatočník (A1)

Ostatné znalosti

Mzdové účtovníctvo - Pokročilý
Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Pokladňa - Pokročilý
Fakturácia - Pokročilý
Microsoft Excel - Základy
Microsoft Outlook - Základy
Microsoft Word - Základy

Počet rokov praxe

2

Kvalifikačné predpoklady:

• VŠ vzdelanie 2. stupňa (ekonomika, financie, účtovníctvo, audit...)
• Prax vo výrobnej spoločnosti minimálne 2 roky (oblasť metalurgie, zlievarenstva je výhodou)
• Preukázateľná znalosť, prax a orientácia v podvojnom účtovníctve
• Znalosti legislatívy v oblasti účtovníctva, daní, auditu, odvodov
• Skúsenosti v oblasti firemného controllingu, budgetovania, investičného manažmentu, riadenia cash flow spoločnosti

Osobnostné predpoklady:

• Analytický spôsob uvažovania v súvislostiach.
• Silný proklientský prístup „I can“.

Spoločnosť Alcast a.s. bola založená v r. 1998, so zameraním na presné tlakové liatie výrobkov z hliníkových zliatin pre automobilový, elektrotechnický a plynárenský priemysel. Od roku 2003 má Alcast a.s. udelený certifikát riadenia kvality ISO 9001:2000. V súčasnosti je Alcast a.s. jednou z najvýznamnejších tlakových zlievarní na území Slovenskej republiky s perspektívou ďalšieho rastu tak po technologickej ako aj kapacitnej stránke.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 1972148  Dátum zverejnenia: 7.1.2015