Opatrovateľ/ka seniorov v Rakúsku (Ref. č.: 07/2016)

AIW k. s.

Miesto práce
Rakúsko
Druh pracovného pomeru
živnosť
Termín nástupu
ihneď
Ponúkaný plat (brutto)
1.000- 1.300 € /mesiac, výška závisí od rozsahu opatery, uvedený plat je za 15 dní

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Opatrovanie seniorov v Rakúsku v domácnosti opatrovanej osoby

Ponuka je určená pre skúsené opatrovateľky a opatrovateľov, zdravotné sestry, zdravotníckych asistentov a sanitárky, ktoré ovládajú nemecký jazyk a hľadajú uplatnenie vo svojom odbore v Rakúsku

Pracovný rytmus je 2 týždne v Rakúsku u klienta / 2 týždne doma osobné voľno
V Rakúsku opatrujete seniorov v ich vlastnom dome / byte, kde zároveň aj bývate
Poskytujete osobnú asistenciu a pomoc klientovi pri každodenných činnostiach
Zabezpečujete chod domácnosti príp. sa na chode domácnosti podielate
Organizujete opatrovanému seniorovi denný program podľa jeho zaužívaných zvykov, záľub a možností

POZOR, akcia do konca roka 2016 !!!
Opatrovatelia s aktívnou rakúskou živnosťou získajú výraznú zľavu z registračného poplatku, ak vycestujú do konca roka 2016.
Dohodnite si stretnutie s AIW čím skôr na čísle 0800 24 24 44.

Výhody práce so seniormi v Rakúsku:
- využijete a prehĺbite svoje opatrovateľské skúsenosti,
- zdokonalíte sa v nemeckom jazyku,
- ubytovanie a strava je zabezpečená v domácnosti klienta,
- spravidla je počas dňa ca. 2 hod osobného voľna,
- dopravu hradí klient a je zabezpečená dopravnou firmou,
- sociálne, zdravotné, dôchodkové a úrazové poistenie platné v SR a v AT platí opatrovateľovi klient,
- opatrovateľ dostáva honorár vrátane odvodov vždy na konci turnusu,
- rodinné prídavky a iné sociálne výhody v AT,
- AIW Vám poskytne komplexnú podporu v oblasti prihlásenia živnosti v Rakúsku a pri kontakte s rakúskymi úradmi,
- AIW sa stará o bezproblémový priebeh živnosti počas celej doby spolupráce,
- AIW pomáha v daňovej oblasti, aby ste neplatili drahého rakúskeho daňového poradcu,
- AIW garantuje klienta počas celej doby spolupráce

Informácie o výberovom konaní

Fixné Termíny pohovorov:
16.11. ŽILINA hotel POLOM o 10:30 h
24.11. B. BYSTRICA hotel LUX o 10:30 h
29.11. NITRA hotel AUTOJAS o 10:30 h
30.11. POPRAD hotel EUROPA o 13:00 h
1.12. KOŠICE hotel MARATON o 9:00 h

Flexibilné termíny:
BRATISLAVA, ŽILINA, NOVÉ ZÁMKY denne si môžete dohodnúť individuálne stretnutie, ktoré vyhovuje Vám - zavolajte 0800 24 24 44

Ponúkané termíny výberových konaní nájdete vždy na našej web-stránke www.aiw.sk alebo na Facebooku aiw.sk.

Neposielajte životopis, kontaktujte nás telefonicky na bezplatnej infolinke 0800 24 24 44 !
Bez telefonickej registrácie nie je účasť na pohovore možná. Dohodnite si preto osobný pohovor čo najskôr!

Pozn.: Znalosť nemeckého jazyka na úrovni ZAČIATOČNÍK - NIE JE POSTAČUJÚCA!

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Vzdelanie v odbore

opatrovateľské, ošetrovateľské, zdravotnícke

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

opatrovanie seniorov v domácom prostredí alebo v domove seniorov
1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

POŽIADAVKY
1) vzdelanie: opatrovateľský kurz alebo alebo zdravotnícke vzdelanie, ktoré obsahovalo ošetrovateľstvo
2) dorozumenie sa v nemeckom jazyku
3) zručnosť a samostatnosť v oblasti vedenia domácnosti: varenie, upratovanie, organizovanie nákupov, hospodárenie s peniazmi na domácnosť a pod.
4) schopnosť organizovať voľný čas klienta, integrovať klienta do bežného života a spoločenského diania, aktívna komunikácia
5) organizovanie a koordinovanie denného režimu klienta, zabezpečenie základných životných potrieb a komfortu klienta
6) seriózny, svedomitý a zodpovedný prístup k práci, ku klientovi, s ohľadom na jeho vek a zdravotný stav je NEVYHNUTNÝ

Organizácia AIW sa od roku 1999 venuje opatrovaniu seniorov v Rakúsku.

Sme exkluzívnym partnerom Červeného kríža v Hornom Rakúsku, Štajersku a Salzburgu.

Aktivitou AIW je výber vhodných kandidátov - opatrovateľov, ktorým poskytuje poradenstvo a pomoc pri živnostenskom podnikaní v Rakúsku, ako i sprevádzaní počas celej doby opatrovania.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov

Adresa spoločnosti

AIW k.s.
Šustekova 49
851 04 Bratislava
ID: 611034   Dátum zverejnenia: 8.11.2016