Materiálový specialista

Aircraft Industries, a.s.

Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj, Zlínský kraj

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Hlavní náplň činnosti:

• návrh a schvalování materiálové základny pro výrobu letounu (kovy – ocel, neželezné kovy - slitiny lehkých kovů, spojovací součásti, pryž, plasty, kompozity) pro stávající i nové projekty
• posuzování materiálových charakteristik a vlivu výrobních a technologických postupů a operací na tyto charakteristiky
• zpracování analýz a certifikačních podkladů za oblast materiálů (CVE – verifikační inženýr)
• komunikace a jednání s výrobci a dodavateli materiálů (EU, Rusko)
• definování požadavků na zkoušky materiálů, komunikace s výzkumnou organizací (VZLÚ)

Požadujeme:

 VŠ – strojní inženýrství / materiálové vědy
 orientace v normách materiálů (kovové materiály, spojovací součásti, pryže atd.)
 praxe min. 5 let ve výrobní nebo vývojové organizaci, praxe v letectví či zkušenosti s vývojem letadel velkou výhodou
 znalost strojních výrobních technologií, výhodou zkušenosti s tepelným zpracováním kovových materiálů, metalurgií apod.
 dobrá znalost MS Office, schopnost samostatné tvorby technické dokumentace (technické podmínky, materiálové normy, zprávy)
 znalost práce v ERP informačním systému výhodou
 znalost anglického a ruského jazyka
 zkušenost se zadáváním a vyhodnocením materiálových zkoušek
 zodpovědnost, samostatnost, flexibilita

Nabízíme:

• zázemí stabilní a výrazně exportně zaměřené společnosti
• možnost profesního a odborného růstu
• odpovídající mzdové ohodnocení
• cílové odměny při včasném splnění úkolů

Termín nástupu:
• dohodou

Informace o náboru

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
ID: 1716394  Dátum zverejnenia: 16.4.2014  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.