Advokátsky koncipient /Advokát

Advokátska kancelária LEGALION s. r. o.

OC Island, Zelenečská, Trnava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
ASAP
950 - 1 800 EUR/mesiacVýška mzdy advokátskeho koncipienta bude závisieť od jeho skúseností a schopností samostatnej práce. Súčasťou mzdy je aj variabilná zložka, ktorá je nárokovateľná po splnení vopred známych podmienok. Výška odmeny advokáta je individuálna a závisí od skúseností advokáta, jeho schopností a dohody. Na základe vzájomnej dohody je možné si odmenu dohodnúť ako fixnú alebo podielovú.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V našej advokátskej kancelárii budete poskytovať komplexné právne služby pre našich klientov. Každý koncipient ako aj advokát má pridelených svojich klientov a ich prípady, ktoré samostatne rieši.

Náplňou práce je najmä detailné právne posúdenie prípadov klientov a príprava návrhov riešení, príprava podkladov pre predzmluvné rokovania a zastupovanie klientov v predzmluvných rokovaniach, príprava podkladov a podaní pre súdne a správne konania, vrátane zastupovania klientov v týchto konaniach, ako aj príprava dokumentov v oblasti compliance (GDPR, AML, MiCA a iné).

Keďže nám záleží na tom, aby boli koncipienti a advokáti v našej kancelárii spokojní, poskytujeme im aj benefity.

V závislosti od pozície (koncipient/advokát) poskytujeme:

- stravné v nadštandardnej výške,
- flexibilný pracovný čas,
- home office,
- platené voľno v deň narodenín,
- platenú dovolenku podľa dohody s advokátom,
- zdieľanie skúsenosti a know-how medzi kolegami,
- široký výber komentárov v elektornickej a listinnej podobe, vrátane judikatúry,
- prístup ku komentárom a judikatúre na portále ASPI, CH-BECK

Výberové konanie pozostáva z dvoch častí - vstupného osobného pohovoru, vrátane vypracovania odborných úloh a druhého kola osobných pohovorov, kde si vyhradzujeme právo pozvať iba uchádzačov, ktorí úspešne absolvovali prvú časť.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Expert
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Minimálne 2 roky

Do nášho tímu v Bratislave, Trnave alebo v Senici hľadáme skúseného advokátskeho koncipienta alebo advokáta, pre ktorého je advokácia viac ako len zamestnanie.

Náš nový kolega by mal byť schopný pracovať samostatne, zdieľať svoje know-how s tímom a byť tak pridanou hodnotou pre ostatných a pre kanceláriu. Neoddeliteľnou požiadavkou je schopnosť správne riešiť právne otázky a komunikovať s klientom tak, aby klient jednoducho porozumel problému, ktorý riešime.

Sme moderná advokátska kancelária, ktorá reaguje na aktuálne trendy a rýchlo sa meniace právne prostredie nielen na Slovensku ale aj v Európskej únii.

Našou osobitosťou je kreatívny prístup. Vždy hľadáme tie najlepšie riešenia. Myslíme outside of the box a do úvahy berieme všetky následky a súvistlosti, ktoré z našich odporúčaní vyplynú.

Aj zdanlivo neriešitený problém má kreatívne riešenie.

Veríme v naše hodnody. Odbornosť, spoľahlivosť, férovosť a moderný prístup k právnym službám. Sme advokátska kancelária, ktorá hovorí ľudskou rečou. Pre klientov sme partnerom, ktorý hľadá najvhodnejšie riešenia pre právne otázky a problémy.

Počet zamestnancov

2 zamestnanci
ID: 4778570  Dátum zverejnenia: 7.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 950 EUR/mesiac