Dobrovoľník/čka v rozvojových krajinách

ADRA - Adventistická agentúra pre pomoc a rozvoj - Občianske združenie

Miesto práce
Zahraničie - ostatné
Druh pracovného pomeru
internship, stáž
Termín nástupu
20.12.2014
preplatenie cestovných nákladov, očkovaní, ubytovania,stravy

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Kontext:
ADRA Slovensko bude vysielať v roku 2014 dobrovoľníkov vďaka finančnej podpore grantovej schémy SlovakAid pre vysielanie dobrovoľníkov do rozvojových krajín. Vyslaní dobrovoľníci budú súčasťou tímu v kancelárii ADRA v hosťujúcej krajine. Ich výber bude zodpovedať požiadavkám na personálne kapacity v jednotlivých kanceláriách siete ADRA, ktoré budú dobrovoľníkov hosťovať.

Krajiny: Keňa
Dĺžka pobytu: 6 mesiacov
Začiatok pobytu: December 2014/Január 2015

Pracovná náplň dobrovoľníka/čky:
• Personálna podpora pri príprave a implementácii projektov hosťujúcej organizácii
• Personálna podpora hosťujúcej kancelárie v oblasti PR a fundraizingu
• Expertná podpora v požadovanej oblasti a prenos skúsenosti na lokálnych zamestnancov
• Pravidelná komunikácia s vysielajúcou organizáciou – týždenné správy, články, foto-video dokumentácia
• Projektový manažment projektu, cez ktorý je dobrovoľník vyslaný vrátane finančného vyúčtovania a záverečnej správy
• Zastupovanie vysielajúcej organizácie v krajine pobyt voči pri komunikácii so slovenskými orgánmi a zahraničnými subjektmi v cieľovej krajine
• Aktívne účasť na aktivitách súvisiacich s daným dobrovoľníckym pobytom po návrate z cieľovej krajiny a PR podpora vysielajúcej organizácie

• Školenie v projektovom manažment a základná príprava pred vyslaním do krajiny pobytu s ohľadom na bezpečnostné riziká a kultúrny šok v objeme niekoľkých pracovných dní v Bratislave
• pracovnú skúsenosť z rozvojovej krajiny a súčasne z prostredia medzinárodnej neziskovej organizácie
• skúsenosť s prípravou a logistickým zabezpečením dobrovoľníckych pobytov
• prax v projektovom manažmente v sektore rozvojovej spolupráce
• spoznanie nových ľudí a expertov z rozvojovej oblasti
• možnosť zlepšiť si jazykové znalosti
• profesionálny rast a prenos svojich doterajších skúseností
• veľa nezabudnuteľných zážitkov

• Viac informácií o dobrovoľníckej ponuke nájete na http://www.adra.sk/adra-slovensko-pomoc-a-rozvoj/hladame-dobrovolnikov/
• V prípade, že Ťa táto ponuka zaujala, zašlite svoj štruktúrovaný životopis a motivačný list v anglickom jazyku.
• Uchádzačom, vybraným na základe životopisu do 2.kola bude zaslaný dotazník
• Po jeho vyplnení budú vybraní uchádzači/ky pozvaní na osobný pohovor

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

PR, grafický dizajn, rozvojové štúdia, projektový manažment

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Osobný prístup a motivácia:
• Vek minimálne 22 rokov
• Byť k dispozícii v termíne jún-december 2014
• Mať zodpovednosť voči dodržiavaniu bezpečnostných pravidiel v krajine pobytu
• Motivácia pracovať v medzinárodnom kolektíve
• Rešpekt a tolerancia voči iným kultúram
• Schopnosť žiť v skupine ľudí a prípadne zdieľať spoločné ubytovanie po dobu 6 mesiacov so zníženým osobným komfortom
Vzdelanie:
• Stredoškolské odborné vzdelanie súvisiace s PR a grafickým dizajnom
• Štúdium sociálnej práce, pedagogiky, zdravotníctvo
• Odborné vzdelanie v oblasti rozvojových štúdii
• Odborné vzdelanie alebo doplnkové vzdelanie (kurzy) v oblasti projektového manažmentu

Profesionálna skúsenosť:
• Predchádzajúce skúsenosť z pobytu v rozvojových krajinách
• Predchádzajúce účasť na dobrovoľníckych aktivitách na Slovensku alebo v zahraničí
• Účasť na medzinárodnej výmene
• Skúsenosť s bývaním v skupine, prípadne v inom kultúrnom prostredí
• Pracovná skúsenosť, stáž
• Skúsenosti z oblasti PR, marketingu & fundraizingu
• Skúsenosť s písaním alebo implementáciou projektu

ADRA Slovensko je nezisková organizácia so sídlom v Bratislave, Slovensko. Je súčasťou medzinárodnej siete ADRA (Adventist Development and Relief Agency), ktorá pôsobí vo viac ako 130 krajinách sveta.

Cieľom ADRA Slovensko je zlepšovať životné podmienky najzraniteľnejších skupín obyvateľstva na Slovensku a poskytovať humanitárnu pomoc v prípade katastrof a krízových situácií. Spoločnosť pracuje na princípoch humanizmu, solidarity a pomoci potrebujúcim bez ohľadu na ich náboženské presvedčenie, rasu alebo etnický pôvod.

ADRA Slovensko zameriava svoju činnosť na niekoľko hlavných oblastí:

- Rozvojová spolupráca: Organizácia realizuje projekty zamerané na trvalo udržateľný rozvoj a zlepšenie životných podmienok najchudobnejších komunít na Slovensku. Tieto projekty sa zaoberajú témami ako vzdelanie, zdravotníctvo, prístup k pitnej vode a sanitárnym zariadeniam, udržateľné poľnohospodárstvo a ekonomický rozvoj.

- Humanitárna pomoc: ADRA Slovensko je pripravená reagovať na katastrofy a krízové situácie na Slovensku a v zahraničí. Organizácia poskytuje okamžitú pomoc v podobe zásobovania potravinami, vody, hygienickými potrebami a zdravotníckou starostlivosťou pre postihnuté oblasti.

- Sociálna pomoc: ADRA Slovensko sa zaoberá podporou sociálne vylúčených skupín, ako sú bezdomovci, deti a mládež zo znevýhodneného prostredia, rodiny v núdzi a osoby so zdravotným postihnutím. Organizácia poskytuje sociálne služby, vzdelávanie, psychologickú podporu a integráciu do spoločnosti.

ADRA Slovensko spolupracuje s rôznymi partnermi, vrátane iných neziskových organizácií, štátnych inštitúcií, miestnych samospráv, nadácií a firemných sponzorov. Organizácia tiež spolupracuje s dobrovoľníkmi, ktorí prispievajú svojím časom a schopnosťami k realizácii projektov.

Svoju prácu ADRA Slovensko realizuje s transparentnosťou.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 1719951  Dátum zverejnenia: 29.10.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: preplatenie cestovných nákladov, očkovaní, ubytovania,stravy