AIMT - Launch Engineer / Projektový inžinier

Adient Slovakia s.r.o.

Miesto práce
Lučenec, Banskobystrický kraj, okres Lučenec
Termín nástupu
By agreement

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pozícia je otvorená pre nasledovný závod:

>>> ADIENT INNOTEC METAL TECHNOLOGIES

Požiadavky na zamestnanca

Vysokoškolské vzdelanie technického smeru.
Samostatnosť, zodpovednosť, schopnosť riešiť problémové situácie, odolnosť voči stresu.
Znalosť anglického jazyka na komunikatívnej úrovni.
Čítanie výkresovej dokumentácie na pokročilej úrovni.
Prax vo výrobnom závode.
MS office na pokročilej úrovni.
Autodesk Inventor / AutoCAD výhodou.

Ponúkané benefity

Práca v nadnárodnej spoločnosti s výbornou reputáciou
Možnosti tréningových príležitosti
Možnosť odborného rozvoja a kariérneho rastu
13.plat
Jazykový kurz
Zaujímavý sociálny program

Kontaktný e-mail: [email protected]

Adient is the leading automotive seating supplier.

With more than 3,000 employees and five locations in Slovakia, the company is one of the key employers in Slovakia’s automotive industry.

Adient’s only business center worldwide is in Bratislava. Approximately 800 employees in Bratislava support the company’s business around the globe in finance, information technology, purchasing, sales, human resources, transport and logistics and project management.

In Trencin, Adient operates the biggest automotive technology center across Slovakia. More than 400 employees there develop a wide range of highly innovative products for the cars of tomorrow.

In Zilina, the company produces complete seat systems and automotive fabrics, in Lucenec foam components for seats as well as metal components for head restraints.

Adient (NYSE: ADNT) is a global leader in automotive seating. With 70,000+ employees in 29 countries, Adient operates more than 200 manufacturing/assembly plants worldwide. We produce and deliver automotive seating for all major OEMs. From complete seating systems to individual foam, trim and metal components, our expertise spans every step of the automotive seat-making process. Our integrated, in-house skills allow us to take our products from research and design to engineering and manufacturing — and into millions of vehicles every year.

To learn more , please visit www.adient.com or www.adient.com/slovakia

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3114806  Dátum zverejnenia: 27.6.2017  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja. Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: By agreement