Customs Analyst/ Automotive industry

Talent Solutions - ADECCO

Miesto práce
okres Nitra

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre nášho klienta, nového investora v automobilovom priemysle obsadzujeme pozíciu Colného špecialistu.

Hlavné zodpovednosti:

Colný analytik je zodpovedný za analýzu dokumentácie vzťahujúce sa k prijatiu tovaru a vydávanie pokynov rôznym pracovníkom letísk, prístavov a prekladísk, v záujme zabezpečenia rýchlej výmeny údajov a preclenia prostredníctvom hraničných priechodoch v správe úradu Finančnej správy a Daňového riaditeľstva UK.
Bude sa zaoberať kontrolou presnosti a správnosti dokumentácie a vkladaním dát do špecializovaných colných systémov, ako je spracovaním podrobných kontrolných záznamov.
Bude sa podieľať na pravidelnej príprave a podávaní colných správ.
Spracovanie a podávanie colných deklarácii.
Príprava dokumentácie pre evidenciu vozidla, dokladovanie pôvodu vozidla.
Ohodnotenie pre potreby colného konania, zabezpečenie dopravy.
Príprava rôznych colných úkonov a procesov, napríklad o dovoze tovaru.
o konečnom spracovaní tovaru, o časovom obmedzení dovozu, spotrebné dane, colné skladovisko, prevod zodpovednosti atd.

Stabilná nadnárodná spoločnosť
Výborné zaškoľovacie a tréningové procesy
Množstvo sociálny výhod a benefitov
Zaujímavé platové ohodnotenie

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Automobilový priemysel, výroba dopravných prostriedkov

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

solná deklarácia, doprava, logistika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

SŠ, VŠ príslušného charakteru
Prax na obdobnej pozícii aspoň 3 roky
Znalosť colnej legislatívy a procedúr, kódovanie komodít
Znalosť príslušných procedúr v rámci dovozu a vývozu (EU, tretie krajiny...)
Schopnosť pružne reagovať na vzniknuté problémy, nastaviť okamžité riešenie
Predvídavosť, analytika, stres odolnosť
Prezentačné a komunikatívne zručnosti.

Patríme medzi TOP 3 personálne agentúry na Slovensku. Na slovenskom trhu pôsobíme od roku 2002.

Pri poskytovaní našich služieb spájame záujmy oboch skupín – uchádzačov a zamestnávateľov.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 2628724  Dátum zverejnenia: 1.7.2016