Technická podpora predaja – Bid&Proposal Engineer (kod_KHR)

ABB s.r.o.

Miesto práce
Bratislava, Košice

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme Technickú podporu predaja - Bid & Proposal Engineera, ktorý bude samostatne zodpovedať za navrhnuté technické a produktové riešenia, špecifikácie a cenové kalkulácie pre oblasť transformátorov a VN rozvádzačov.

- vypracovanie technickej a komerčnej časti ponúk pre predaj výrobkov, zariadení, služieb v súlade s objemom plánovaných objednávok, výnosov a zisku, na základe požiadaviek Sales Managera
- technická podpora pre predaj výrobkov, zariadení a služieb v súlade s objemom prijatých objednávok, výnosov a zisku
- návrh a vytváranie koncepcií elektrických alebo iných technologických systémov na báze špecifikácie zákazníka, technologických požiadaviek a obchodných aspektov
- koordinácia prípravy a verifikácia technického riešenia so zákazníkom, výrobnou fabrikou a dodávateľmi, vrátane vedenia odborných technických diskusií
- analýza technických požiadaviek zákazníka a návrh riešenia
- získavanie ponúk od výrobcov a externých dodávateľov, ich obchodné a technické zhodnotenie
- spolupráca s ostatnými členmi tímu B&P a realizačného tímu v oblasti technického riešenia, komerčných podmienok a koordinácie realizácie
- aktívna účasť na rozvoji technického know-how v tíme a jeho zdieľanie s členmi tímu
- poskytovanie potrebnej administratívnej podpory pri príprave ponúk a návrhov technických riešení, obchodnej (tendrovej) a odbornej dokumentácie, vrátane skenovania vestníkov a web stránok obstarávania, a archivácia príslušných dokumentov
- zabezpečenie katalógov a manuálov, certifikácií, prezentácií, cenníkov produktov, prípadne prekladov a ďalšej potrebnej technickej dokumentácie
- produktové školenia pre interných a externých zákazníkov

Ponúkame:
- práca v medzinárodnej spoločnosti so silným zázemím a tradičným postavením na Slovenskom trhu
- práca s najmodernejšími technológiami
- flexibilný pracovný čas
- príspevok na jazykové vzdelávanie a možnosť
bezplatných online kurzov AJ aj pre rodinných príslušníkov
- príspevok na DDP zo strany zamestnávateľa
- možnosť ďalšieho odborného a osobnostného rozvoja a školení
- celofiremné spoločenské akcie (Športový deň, Vianočná party)
- dotované stravné lístky nad rámec zákona
- univerzálne poukážky
- mobilný telefón s možnosťou súkromného použitia

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

- vzdelanie elektrotechnického zamerania
- prax min. 1 až 2 roky výhodou
- AJ plynule slovom aj písmom
- samostatnosť, presnosť, dôslednosť, zodpovednosť, komunikatívnosť, technické myslenie, samovzdelávanie a aktívne sledovanie stavu techniky, noviniek na trhu v pridelenej produktovej oblasti, orientácia na zákazníka - pravidelné udržiavanie kontaktu so zákazníkmi (internými a externými)
- VP skupiny B, aktívny vodič

ABB je popredná svetová spoločnosť poskytujúca technológie pre energetiku a automatizáciu, ktoré umožňujú energetickým a priemyselným podnikom zvyšovať výkonnosť pri súbežnom znížení dopadu ich činnosti na životné prostredie. ABB má 150 000 zamestnancov v približne 100 krajinách sveta. LEPŠÍ SVET ZAČÍNA S VAMI!

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 2927726  Dátum zverejnenia: 9.2.2017